MAXtv Prva liga, 12. kolo, 22.10.2011, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Dalibor Mlakar, Krmar (oba Zagreb), Crnčić (Vrbovec)
Slaven Belupo
Josip Brezovec 3'
1:0(1:0) Šibenik
Šibenik

Brezovec presudio već u drugoj minuti

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 22.10.2011.

U susretu u Koprivnici presudio je jedan gol, onaj Brezovca, koji je pao već u drugoj minuti utakmice. Rezultat se nakon toga više nije mijenjao, iako šansi na obje strane nije nedostajalo.

Zvonimir Blaić
54'
13
Boris Pešić
68'
25
Andrej Vuk
72'
Goran Tomić

Prije no što su se gledatelji uopće uspjeli smjestiti, već je na semaforu stajalo 1:0. Varaždinska veza proradila je u Koprivnici u drugoj minuti, Glavica je proigrao Brezovca, a ovom je ostalo matirati šibenskog čuvara mreže Blaževića za rano vodstvo.

Pogodak je domaćima pojačao motiv, a goste natjerao na aktivnost, no u idućih dvadesetak minuta pravih šansi za gol nije bilo. Potom, kao da su odlučili da bi bilo dosta toga, Koprivničani kreću u ofenzivu i nižu šansu za šansom, a sramili se nisu ni Šibenčani, koji su upisali par dobrih prilika nakon početne podređenosti.

Šanse domaći imaju mahom iz prekida, četiri je udarca iz kuta imao domaći sastav i cijeli niz slobodnih udaraca, no rezultat se nije promijenio. Ipak treba spomenuti šansu Milardovića, koji volejom šalje loptu pored gola, nakon kornera Brezovca, a isti je igrač poslao dobru loptu i iz slobodnog udarca par minuta kasnije, no prije Mujanovića na nju je stigao Fuštar.

Dva slobodna udarca potom imaju Šibenčani, Čulić i Jakoliš pucaju dobro no Milardović i Grgić izbacuju lopte iz opasne zone. Na drugoj strani, Brezovec je poslužio Mujanovića, no promašuje cilj.

U 39. minuti tresla se vratnica, kad je Maras prošao po lijevoj strani i vratio loptu za Mujanovića, a onda je po lijevoj strani, no na drugoj polovici igrališta, prošao i Medvid, čiji šut ipak bez problema kroti domaći golman Rodić.

Već u sudačkoj nadoknadi, Jelić pokušava škaricama s linije 16 metara, nakon što je Mamić propustio izbaciti loptu. Ona na Rodićevu sreću odlazi iznad gola Slavena.

U drugom dijelu susreta, na početku, svakoj ekipi po šansa. Za Slaven Belupo pokušao je Mujanović, no vratar Blažević je spreman na reakciju, a na drugoj strani Čulić iz slobodnog udarca puca dobro, no još je bolji Maras koji izbacuje loptu iz opasne zone. Šanse imaju i Benko te Husmani, koji je pokušao iskoristiti loptu koju je vratio Kartelo, no cilja iznad domaćeg gola.

Odmah potom, Mamić je prošao po desnoj strani igrališta i poslao loptu u sredinu, no nitko od njegovih suigrača nije je uspio iskoristiti. Udarac oprobava i Brezovec, a Blažević loptu sigurno lovi u naručje.

Do kraja utakmice obje ekipe žele do gola, no to ne uspijeva ni jednoj. U zaključnim minutama, slobodni udarac ima Šibenik, loptu Čulić šalje ravno prema golu, no Rodić je i opet spreman na obranu svoje mreže. U napadu koji je uslijedio Benko šalje loptu pored šibenske vratnice.

Susret završava s 1:0, a Slaven upisuje bodove koji ga ostavljaju u vrhu tablice.