1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 28.10.2011, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Saša Fegeš (Nedelišće)

Osijek "razbio" Lokomotivu

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 28.10.2011.

U utakmici 13. kola MAXtv Prve lige na Maksimiru su se susrele momčadi Lokomotive i Osijeka, a pobjedu su izborili gosti koji su uvjerljivo slavili rezultatom 4:1. Osijek je u vodstvo doveo Goran Ljubojević u 32. minuti, a isti igrač postigao je svoj drugi pogodak desetak minuta prije kraja susreta. Do kraja utakmice Anton Maglica je postigao još dva pogotka za goste, dok je strijelac počasnog gola za domaćine bio Tomi Jurić.

U početnim minutama nije bilo mnogo zanimljivosti, vrijedi izdvojiti tek jedan pokušaj nogometaša Osijeka iz prekida u petoj minuti. Na prvu prijetnju domaćina čekalo se do 13. minute. Nino Bule je tada zaprijetio iz slobodnog udarca s 20 metara, no vratar gostiju Ivan Kardum uspio je zaustaviti njegov pokušaj. Na odbijenu loptu natrčao je Tomislav Martinac, ali Kardum je bio spreman i za njegov udarac.

Lokomotiva je nastavila s pritiskom. Pet minuta kasnije pokušao je udarcem iz daljine Leonard Mesarić, no nije bio precizan. Lokosi su strpljivo pokušavali probiti obranu gostiju, ali nisu bili uspješni, a u 24. minuti opasno su zaprijetili nogometaši Osijeka. Pokušao je iz kontranapada Goran Ljubojević, ali nije bio uspješan.

Vezane vijesti

Isti igrač bio je precizniji u 32. minuti kada je poentirao udarcem glavom nakon centaršuta Tomislava Šorše i doveo goste u vodstvo. Osijek je svoju prednost mogao udvostručiti već dvije minute kasnije. Iz slobodnog udarca s 20 metara tada je zaprijetio Josip Lukačević, no njegov pokušaj zaustavio je vratar Lokosa Romeo Mitrović.

Lokomotiva je do kraja prvog dijela pokušala izjednačiti, no bezuspješno. Martinac je zaprijetio u 40. minuti, ali njegov udarac zaustavio je Kardum te je prvo poluvrijeme završeno s minimalnom prednošću gostujućih nogometaša.

U drugom poluvremenu domaćini su zaprijetili prvi put u 59. minuti. Tada je nakon ubačaja Ivana Borasa pokušao Lovro Šćrbec, koji je ušao u igru pet minuta ranije, no to nije bilo opasno po gol Osijeka.

Gosti su uzvratili tri minute kasnije. Nakon udarca iz kuta pucao je Ivo Smoje, ali njegov udarac nije bio precizan. Zaprijetili su zatim domaćini u 68. minuti iz slobodnog udarca. Pucao je Josip Pivarić, ali njegov pokušaj otišao je iznad vratnice.

U 80. minuti dobru priliku imao je Osijek, no Dino Gavrić nije bio uspješan, a do drugog pogotka gosti su stigli nedugo kasnije. Svoj drugi gol za Osijek postigao je Ljubojević koji je iskoristio centaršut Zorana Kvržića i zatresao mrežu.

Dvije minute prije kraja susreta Anton Maglica je učinio prednost Osijeka još uvjerljivijom, a nedugo kasnije počasni pogodak za Lokose postigao je Tomi Jurić. Golijadu na Maksimiru završio je Maglica svojim drugim pogotkom u drugoj minuti sučeve nadoknade vremena.

• Obrisan korisnik29.10.2011. u 09:04
    svaka čast Ljubi i Magli na golovima te Šorši za 3 asistencije. Naravno svaka čast biliću koji je u 82. minuti nakon vodstva u gostima uveo još dva napadača. Maglica je svojih 10 minuta iskoristio najbolje ali barišić je opet dokazao da nije ni za nk dunav dalj
  • Obrisan korisnik28.10.2011. u 22:30
    BRAVO OSIJEK!!! Napokon je najbolji klupski strijelac jedan napadač!
  • Obrisan korisnik28.10.2011. u 21:05