1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 29.10.2011, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 5.500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Goran Dević (Koprivnica), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)

Damir Žbulj • subota, 29.10.2011.

Dinamo se iz Istre vraća s pobjedom i nova vrijedna tri boda. Nakon što su u posljednjem gostovanju na Drosini poraženi napustili travnjak, u novom dvoboju pokazali su svoju snagu i kvalitetu te su rutinski, golovima Beqiraja i Krstanovića stigli do očekivane pobjede. Imali su i domaći nogometaši svoje prilike, nisu ih iskoristili te se nakon osvojena tri prvenstvena boda Modri u miru mogu okrenuti gostovanju U Amsterdamu u novom susretu Lige prvaka.

Nogometaši Dinama, prije možda i njihove odlučujuće europske utakmice, koja ih idućeg tjedna očekuje na amsterdamskoj Areni protiv Ajaxa, morali su u vrućoj atmosferi na Drosini svladati neugodnog suparnika, pulsku Istru 1961. U posljednjem međusobnom prvenstvenom dvoboju ovih suparnika slavili su žuto-zelen. Upravo na Drosini u travnju ekipa Igora Pamića svladala je Modre 2:1, što je svakako pred početak novog dvoboja bio dobar znak za domaćina kako bi možda i ponovno mogao do bod(ov)a. No, takav rasplet bio je i motiv više gostima da se u novom nastupu pokažu u pravom svijetlu.

Dinamo je o ovaj dvoboj ušao u najjačem sastavu, posljednju liniju činili su Cufre, Vida, Šimunić, Ibanez, Leko je, uz povučenog Badelja bio na poziciji zadnjeg veznog, Kovačić i Sammir te Krstanović i Beqiraj trebali su se pobrinuti za napadačke akcije modrog sastava.

Domaćin je susret morao započeti bez nekolicine ozlijeđenih prvotimaca, a kako je Paminjo prije početka dvoboja najavio napadačku formaciju, Alimi i Jazvić pomagali su Belleu u napadu.

Pred oko četiri tisuće navijača, što domaćih, što gostiju iz Zagreba, utakmica je otvorena prilikama na obje strane terena. Krstanović je prijetio Manceu, a Belle je u 11. minuti bio opasan pred Kelavom.

Bez obzira na najave trenera Pamića prije utakmice Puljani nisu baš jurnuli glavom bez obzira prema Kelavi. Strpljivo su čekali svoju prigodu iz brzih kontranapada, dok su Dinamovi nogometaši bez pravog učinka pokušavali naći pukotinu u obrani žuto-zelenih.

Opasni su bili Badelj u 33. minuti, ali i Beqiraj, čiji udarac glavom odlazi opasno blizu pored vratnice Manceova gola. Kada su se domaći navijači ponadali kako će njihovi ljubimci na odmor otići bez primljenog pogotka, ukazao se napadački dvojac Dinama. Prvo je Krstanović u posljednjoj minuti prvog poluvremena loptu poslao pod gredu, ali Mance privremeno otklanja opasnost, za novi korner Dinama. Međutim, upravo iz tog kornera pao je i prvi pogodak. Ubacio je Sammir, u gužvi se najbolje snalazi Fatos Beqiraj, koji loptu šalje u mrežu.

Minimalnim vodstvom gostiju otišlo se na odmor, a u nastavku utakmice, ponovno ista priča. Dinamo je kombinirao, pokušavao probiti blok domaćeg sastava, dok su Puljani računali na brze Belle i Jazvića, koji su trebali iznenaditi obranu Zagrepčana.

Prijetili su gosti u drugom poluvremenu i preko Kovačića u 54. minuti, kada lopta od bloka odlazi u novi korner, ali i preko Krstanovića, koji je nakon solo prodora s više od 20 metara opasno poslao loptu malo preko domaćih vratiju, no, rezultat se nije mijenjao.

Uz neke promjene na travnjaku, ušao je Primorac kod domaćih te Pokrivač umjesto Kovačića kod Dinama, nije se puno promijenilo stanje i odnosi snaga na travnjaku. Istra 1961 je odolijevala pritisku gostiju sve do 73. minute, kada je Krstanović riješio pitanje pobjednika ovog dvoboja. Odlično je Sammir odradio prvi dio posla kod pogotka, oslobodio se svog čuvara te je uposlio napadača Dinama, a Krstanović prolazi Mancea i sigurno loptu šalje u mrežu.

Posljednjih 15-ak minuta do kraja dvoboja obje ekipe samo su 'odradile'. Nisu domaći nogometaši mogli opasnije ugroziti Kelavina vrata, dok su se kod gostiju do kraja susreta istaknuli još jedino Badelj, krasnom minijaturom, bez pravog učinka i Pokrivač, koji je opasnim udarcem ponovno Mancea natjerao na još jednu odličnu intervenciju.

Susret je završen sigurnom i očekivanom 0:2 pobjedom zagrebačkog sastava, koji se sad u potpunosti može posvetiti idućem dvoboju. Na amsterdamskoj Areni u sklopu Lige prvaka očekuje ih Ajax, u vjerojatno ključnoj utakmici za njihovu ovosezonsku europsku sudbinu.

• xavice30.10.2011. u 15:31
    odlično kagawa,jer billo je sasvim izvjesno da će se tonel ozlijediti ak zaigra? ja sam čuo i da mu je stavio utege u kopačke,daj molim te ostavi se takvih naklapanja..potez je bio glup jer ak je sve odmorio mogao je i njega,ako se protiv haška boji nekog drugog staviti onda je na krivom mjestu
    xavice
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 14:54
    cuo sam da je stavio Tonela da se namjerno ozljedi da bi mogao Simunic igrati...ne znam koliko ima istine u tom ali nije ni toliko daleko
  • xavice30.10.2011. u 00:51
    dovoljno je bilo dosad,sad je hajdku jači nego prije,vidjet ćemo..i super mi je kad stavi tonela u kupu protiv haška pa sad neće moći ligu prvaka igrati..