1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 28.10.2011, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Dejan Berger (Osijek)

Split odnio bodove iz Kranjčevićeve

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 28.10.2011.

Nakon eliminacije u Kupu i želje da se Pjesnicima za isto revanširaju, nogometaši Splita upisali su u 13. kolu pobjedu u Kranjčevićevoj i time domaćinu nanijeli prvi ovosezonski poraz na svom terenu. Osim dva pogotka u Kranjčevićevoj su viđena i dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani...

Sven Dedić
64'
27
Vedran Celišćak
64'
28
Lovro Medić
83'
Ante Rebić
54'
9
Ivan Baraban
86'
19
Frane Lojić
90'
Tonći Bašić

Drugi ovotjedni međusobni susret Zagreba i Splita prilikom glavom otvorio je Mateo Pavlović, no i u nastavku prve dionice igrači oba sastava nisu bili precizniji. U 12. minuti prvi su puta priprijetili gosti; vanjski dio male mreže pogodio je Ćapin.

Dvije minute kasnije gužva u Zagrebovom kaznenom prostoru urodila je tek kornerom, a pravu mini seriju udaraca iz kuta Bašićeva je momčad imala nakon nešto malo manje od pola sata igre. Posljednji je okončao Budiša oštrim udarcem glavom, ali malo pored lijeve Vidakovićeve vratnice.

Prije mini pritiska Splitovaca bijeli su propustili realizirati vrlo izglednu priliku za pogodak. Pavlović je glavom očistio opasnost pred svojim vratima, sijevnula je kontra Štroka, a na njegovo dodavanje Abdurahimi ne reagira najbolje. Dlanove 500-tinjak gledatelja u 20. minuti zagrijao je Šovšić lijepim solo prodorom, ali bez konkretne završnice.

Šovšićev ulazak u kazneni prostor gostiju u 32. minuti zaustavlja Galović, a glavni sudac Andrej Burilo prosuđuje kako nije bilo prekršaja za kazneni udarac. Pjesnici su isto tražili i tri minute kasnije, ovoga puta sugerirajući igranje rukom, no osječki djelitelj pravde ponovno pušta igru dalje.

Devet minuta prije odlaska na odmor kontru je povukla gostujuća momčad, no Ćapina na vrijeme blokira Maleš. Na samom kraju prvog dijela Šovšić je izveo slobodan udarac, Pelaić puca, ali preko vrata Vukovića. Zagrebaši su i u nastavku prvi priredili opasnost pred gostujućim vratima – još je jednom neprecizan Abdurahimi.

Glavom je još jednom, nekoliko trenutaka kasnije pokušao Pavlović, a u idućim minutama Split je bio dominantnija momčad. Početnu nulu u 51. je minuti odličnom obranom spasio Vidaković, s pet metara, na ubačaj Golubovića, pucao je Čop.

Spomenuti pritisak nakon ravno sat vremena igre urodio je pogotkom. Stanje na semaforu promijenjeno je iz prekida, nakon prekršaja Pavlovića. Ante Vitaić izveo je slobodan udarac sa 17 metara, prebacio živi zid i efektno pogodio pored bijelog čuvara mreže. Trener Zagreba na negativan rezultat odgovorio je ekspresnim zamjenama, no i prva iduća prilika pripala je Splitu, Vidaković ponovno na mjestu, ovoga puta nakon udarca Vidića.

Zagrebov vratar izašao je kao pobjednik i u 70. minuti, obranivši dva vezana udarca, od kojih je opasniji bio onaj potonji. Golubović je pucao iz same blizine, ali bez uspjeha. Na drugoj strani u strijelce se pokušao upisati domaći kapetan Hrvoje Štrok, ali u njegovom udarcu nije bilo ni dovoljno snage ni preciznosti; lopta je lako završila u rukama Vukovića.

Domaće prilike za izjednačenje znatno su se smanjile nakon što je u 79. minuti Pavlović zaradio drugi žuti karton. Vitaić je zatim pokušao ponovno na isti način matirati Vidakovića, ali on ovoga puta čita njegovu namjeru. Snage na terenu, barem one brojčane, izjednačile su se tri minute prije kraja kada je drugi žuti zaradio i Predrag Šimić.

Iako su u sudačkoj nadoknadi imali inicijativu Pjesnici nisu uspjeli do boda, čak štoviše, sve su njihove ambicije stale pogotkom Rebića u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Zagrebaši su tako po prvi puta od starta prvenstva poraženi na svom terenu i u idućem kolu putuju na noge Dinamu, dok gosti mogu biti zadovoljni jer su uspješnim prolaskom Kranjčevićeve osvojili 27 bod, čime su se izjednačili s Hajdukom.

• Obrisan korisnik29.10.2011. u 21:39
    Mislim da je tu najmanje telka kriva... Na žalost, liga je takva kakva je. Sve je zbrda zdola u toj ligi... Postoje dva kluba koji imaju lovu i u koje se još koliko toliko investira, dok su ostali osuđeni na propast... Onda je tu i ta nekakva tradicija, da ljudi imaju običaj da nedjeljom, nekad je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 17:37
    Pa i ja bi bio najsretniji kada bi mogao gledati što više utakmica kluba za kojeg navijam na gostovanjima (Inter Z.), ali mislim da je ovaj projekt svakako korak u pravome smjeru što se tiče medija i televizije. Problem je u tome što očito taj projekt nije bio do kraja detaljno isplaniran, jer se... [više na forumu]
  • Splitovac29.10.2011. u 16:19
    Iz tog kuta gledanja, projekt nije totalna nula. I ja volim pogledat navodno "male" sportove, ženski rukomet i košarku, odbojku, vaterpolo i sve ono što je preostalo HTV-u, a to doista nije malo. Ali, mislim da ćeš se složiti sa mnom, dio tih sportova (ne zbog nepopularnosti, naprotiv) morao bi... [više na forumu]
    Splitovac
  • Obrisan korisnik29.10.2011. u 15:50
    Ne slažem se s tobom da je baš nula od projekta. Mislim da su na HTVu prijenosi bili dosta nepravedni za sve klubove osim Dinama i Hajduka, uz napomenu da je i Dinamo bio debelo ispred Hajduka po prioritetu. Ono što je bilo dobro na HTVu je bio Volim nogomet (još da nije bilo onog studija u kojem... [više na forumu]
  • Splitovac29.10.2011. u 15:28
    Više-manje svi znamo da se tako biraju utakmice za prijenos, ali većinom smo govorili o cjelokupnom projektu HNL-a na Max-tv-u. Normalno je da mi ne možemo utjecat kome će HNL prodat prava za prijenose, ali ovo je totalni promašaj. Mnogo ljudi, koji ionako ne stanuju u regijama blizu većih... [više na forumu]