1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 19.11.2011, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 300
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Vlatko Lončar (Osijek)

Varaždinci se uspjeli othrvati Interu

Iz Varaždina:Ivana Strahija, Zvonka Keliš • subota, 19.11.2011.

U Varaždinu se dogodilo ono čemu se malo tko nadao, domaći nogometaši odnijeli su pobjedu nad zaprešićkim Interom. Prva je to pobjeda Varaždinaca ove sezone, no na njihovu žalost neće im promijeniti mjesto na tablici.

Mirko Kramarić
46'
8
Ante Budimir
67'
23
Mario Brlečić
67'
Ilija Lončarević

Pogocima Tokića, Golubara i Glavine Varaždin je upisao prvi ovosezonski trobod. Inter je imao preciznog Abilaliaja, kao i Šarića s bijele točke, no više od toga nije uspio. I dok se Varaždinci takvom raspletu nisu nadali, da uspiju u onome u čemu Hajduk nije, Interu je to drugi poraz za redom, pa će zaprešićki Žuti imati o čemu razmišljati cijeli tjedan.

U 15. minuti dvjestotinjak prisutnih na gradskom stadionu u Varaždinu ostalo je zabezeknuto. Nakon početnih pokušaja na gol Varaždina, u kojima su šut oprobali Oršić, Ćosić i Jančetić, odjednom je poveo domaći klub.

Glavina je prebacio gostujuću obranu i dodao do Cerovečkog, koji je odigrao na drugu stranu za Tokića, a ovom je ostalo poslati loptu u mrežu palog golmana Santinija. Zavrijedio je Tokić time veliki pljesak, pošto gledatelji domaći gol nisu vidjeli u Varaždinu već mjesecima, točnije od 10. rujna i utakmice protiv Splita.

Nakon 1:0 Varaždinci su preuzeli dominaciju na travnjaku, a u 31. minuti opet su zatresli mrežu Intera. U brzom kontranapadu, nakon slobodnjaka Intera, Golubar je došao do lopte i pobjegao Valentiću te je poslao u mrežu iza Santinija za 2:0.

Tu iznenađenjima međutim nije kraj, jer je u 38. minuti 3:0. Ono što nije Varaždincima uspjelo u prvom udarcu iz kuta, uspjelo je u drugom. Cerovečki je poslao dobru loptu koju Vugrinec zahvaća glavom i skreće za Glavinu, a ovaj je prsima spušta i zabija s linije 16 metara.

Očito su i sami igrači Varaždina bili osupnuti visokim vodstvom, jer su u posljednjoj minuti prvog poluvremena primili gol. Sasvim neočekivano, Jančetić je pronašao Abilaliaja, a on je pogodio u mrežu iza Drevena za 3:1, s tim se rezultatom odlazi na odmor.

U nastavak Zaprešićani ulaze izuzetno motivirani za postizanje pogotka i stvaraju par jako dobrih prilika. Nakon slobodnog udarca s lijeve strane, Herceg glavom šalje loptu na varaždinski gol i prebacuje golmana Drevena, no Varaždince je od gola spasila vratnica.

Potom, Balić ubacuje za Abilaliaja, koji glavom šalje loptu ka varaždinskom golu, no tamo je DeSouza, koji je izbija. No ne daleko, samo do Kramarića, koji ipak nije dovoljno spretan da je iskoristi, pa se ona konačno našla u rukama golmana Drevena.

U 74. minuti gosti smanjuju na 3:2, nakon što je DeSouza u domaćih 16 metara srušio Budimira, a sudac Vučemilović pokazao na bijelu točku. Od prosvjeda domaćih nema koristi, a sigurni je izvođač Šarić.

Do kraja utakmice sve gušća magla, ali prekida nije bilo, iako to ne bi bilo prvi puta da se zbog te elementarne nepogode prekida susret u gradu uz Dravu. Inter je pokušavao doći do izjednačujućeg pogotka, u čemu međutim nije uspio te je Varaždin tako došao do svoje prve ovosezonske pobjede. Je li to najava boljih dana za prvoligaški nogomet u baroknom gradu, ostaje vidjeti u kolima koja slijede.

• svidov0019.11.2011. u 23:33
    inter dobije hajduk...varazdin inter...a lučko dobije varaždin...
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 17:14
    ajde,neka nam sa srećom.nadam se da je to tek početak boljeg razdoblja za nas.bravo na pobjedi.vani zima u pm.
  • Obrisan korisnik19.11.2011. u 17:07