Bayernu "jedinica", City pao u Napulju

Vedran Babić • utorak, 22.11.2011.

U skupini A Lige prvaka jedan putnik za drugi krug već je poznat. To je Bayern iz Münchena koji je u Allianz Areni nadigrao Villarreal. Napoli je uz dva pogotka Edinsona Cavanija pobijedio Manchester City i tako mu "oduzeo" drugu poziciju...

Bayern - Villarreal 3:1
(Ribery 3', 69', Gomez 23'/ De Guzman 50')

Bayern nije imao problema u "potapanju" slabašne Žute podmornice. Praktički polovica prvog poluvremena bila je dovoljna Bavarcima da upišu svoju četvrtu pobjedu i tako definitivno potvrde prvo mjesto u skupini.

Vezane vijesti

Odmah u trećoj minuti Kroos je iskoristio pogrešku Marchene i uposlio Riberyja, koji je s lakoćom prebacio gostujućeg vratara Lopeza. To je potpuno presjeklo Villarreal, a razigrani domaćin jurnuo je po drugi pogodak. On je stigao točno 20 minuta kasnije kada je Timoščuk iz daljine uzdrmao vratnicu, a Gomez proslijedio odbijenu loptu u mrežu.

Tračak nade gostima, koji su još uvijek bez boda u Ligi prvaka, donio je De Guzman fantastičnim volejem u 50. minuti, no Bayern je ubrzo ponovno preuzeo konce igre u svoje ruke i u 69. zapečatio pobjedu. Nakon dvije promašene prilike, Ribery je ipak zabio svoj drugi pogodak.

Do kraja je bilo mirno, a ono što bi izbornika hrvatske reprezentacije Slavena Bilića moglo radovati je podatak da su u posljednjih 10-15 minuta s klupe ušli Ivica Olić i Danijel Pranjić.

Napoli - Manchester City 2:1
(Cavani 17', 49'/ Balotelli 33')

Nakon po jedne šanse na svakoj strani unutar prvih deset minuta, Napoli je poveo pogotkom Cavanija na prvoj vratnici nakon kornera Lavezzija. Primljeni pogodak nije pretjerano uzdrmao City, dapače. U 33. minuti premierligaš je izjednačio nakon što je Balotelli pospremio jedan odbijanac u mrežu poslije udarca Silve.

Urugvajski golgeter Cavani vratio je vodstvo svojoj momčadi početkom nastavka. Dossena je probio lijevi bok i ubacio za svog suigrača, koji šalje loptu iza leđa Harta.

Napoli se potom povukao i prepustio inicijativu Cityju, ali je stvorio dvije dobre prilike. Prvo je Hart zaustavio udarac Lavezzija, a onda je Hamšik pogodio stativu. Do kraja utakmice Balotelli je bio najbliži izjednačenju za goste, ali nije iskoristio ni jednu od tri dobre šanse.

U posljednjem kolu City dočekuje Bayern, a Napoli gostuje kod Villarreala.

• Obrisan korisnik22.11.2011. u 23:46
    Cituy će osvojiti Europa ligu :).A ni Bayern tamo neće na izlet,neće igrati neki mkojim prijete kartoni,ali i takve švabe mogu do boda a i do sva 3!!
  • Obrisan korisnik22.11.2011. u 23:41
    moglo bi bit sokova u cityju,gazenje u premiershipu a ispadanje(moguce)iz lp..bravo napoli i cavani,tesko da ce propustit pobjedu na madrigalu..