Eggertovih 18 golova Gummersbachu!

Josip Tolić • četvrtak, 24.11.2011.

U 12. kolu Bundeslige, osim dvoboja Löwena i Hildesheima te Lemga i HSV-a, igrali su se i susreti Flensburga i Gummersbacha u kojem je Anders Eggert čak 18 puta bio strijelac te odveo svoju momčad do uvjerljive pobjede. Grosswallstadt je nadjačao Magdeburg, a berlinski Füchse slavio je u gostima kod Bergischera.

Kakva je utakmica viđena u utorak u Flensburgu! Istoimeni domaćin ispratio je ekipu Gummersbacha pobjedom od 16 golova razlike uz izvanrednu partiju Danca Andersa Eggerta koji se čak 18 puta upisao u strijelce, od toga sedam puta iz sedmeraca, nadmašivši tako klupski rekord po broju pogodaka u jednoj utakmici.

Gosti su se držali tek uvodnih osam minuta nakon čega Flensburg radi seriju 3:0 i polako stvara nedostižnu razliku. U 18. minuti došao je Gummersbach na "minus dva" (10:8), no to je bio najbliže što su se do kraja primakli domaćinima. Već do poluvremena Flensburg bježi na 20:13, a do kraja prednost raste do 16 razlike, 43:27. Najbolji u poraženoj ekipi bio je hrvatski reprezentativac Vedran Zrnić sa sedam golova.

Korak za drugoplasiranim HSV-om, osim Flensburga, zadržao je i Füchse pobijedivši nejaku ekipu Bergischera 32:29. U startu dvoboja Berlinčani su vodili s jednim ili dva pogotka razlike, da bi u 21. minuti domaćini izjednačili (9:9). Ipak, do predaha gosti vraćaju dva gola prednosti, a u nastavku je dižu i na četiri u nekoliko navrata. U konačnih 32:29 Ivan Ninčević ugradio je osam pogodaka, predvodivši svoju momčad, dok je kod domaćina najučinkovitiji bio Pekeler sa šest golova.

Grosswallstadt je na svom parketu iznenadio Magdeburg slavivši 32:28. Gosti, inače četvrtoplasirana ekipa Bundeslige, poveli su tek u samom startu s 2:1, no nakon toga sve je upućivalo na slavlje domaćina. "Plus šest" u prvom dijelu okončano je u pola manjom razlikom nakon 30 minuta (25:22), a isti je odnos snaga ostao i nakon kraja dvoboja. Istaknuli su se Michael Spatz u redovima Grosswallstadta, te Jure Natek u ekipi Magdeburga s osam pogodaka.

• Obrisan korisnik28.11.2011. u 14:20
    danci jači od francuza čini mi se. mi realno moramo broncu uzeti.
  • Obrisan korisnik25.11.2011. u 17:40
    Danci pokriveni na svim pozicijama. ako dođu pripremljeni, biti će favoriti na Euru.
  • Obrisan korisnik24.11.2011. u 15:34
    18 golova?! Svaka cast-pogotovo jer se to nije dogodilo protiv nekih egzoticara nego u najjacoj svjetskoj ligi!