Izjednačena bundesligaška nedjelja

Josip Tolić • ponedjeljak, 28.11.2011.

U tri utakmice 12. kola rukometne Bundeslige viđene su čak dvije podjele bodova, između Hannovera i Hüttenberga te Melsungena i Wetzlara, i to identičnim rezultatom (30:30). Minimalnu pobjedu ostvario je Balingen protiv N-Lübbeckea.

Malo iznenađenje priredio je Balingen svladavši na svom parketu devetu momčad ljestvice N-Lübbecke 25:24. Igralo se izjednačeno sve do 15. minute kada su gosti nakratko poveli 7:5, no ubrzo Balingen radi seriju 4:0 i dolazi do prednosti. Usprkos izjednačenju u 25. minuti, domaćini na predah ipak odlaze s dva gola u plusu, 14:12.

U nastavku Balingen je u jednom trenutku imao tri, čak i četiri gola prednosti (21:17 u 48. minuti), no na kraju je pobjednik odlučen tek u posljednjoj minuti golom Dennisa Wilkea iz sedmerca. U minimalnu pobjedu domaćina Benjamin Herth ugradio je sedam golova, Wilke šest, dok se kod gostiju istakao Tomasz Tłuczyński s pet golova.

Podjela bodova viđena je u AWD Halleu u Hannoveru gdje je domaća momčad odigrala 30:30 protiv Hüttenberga. Hannover je u prvom dijelu u početku imao "plus dva" u dva navrata (2:0 i 6:4), nakon čega gosti okreću prednost u svoju korist u 25. minuti (8:11). Domaćini do pauze rade novu seriju i u svlačionice se ide s 14:12.

Hüttenberg se u 47. minuzi vraća na 23:23. Poslije toga domaćini još jednom rade tri gola prednosti u 55. minuti (29:26), no gosti se uspijevaju vratiti i uzeti bod golom Johannsena tri sekunde prije kraja. Hannover je predvodio Aivis Jurdzs sa sedam, a kod Hüttenberga se istaknuo Timm Schneider s čak deset pogodaka.

Izjednačeno je bilo i u ogledu Melsungena i Wetzlara, a 60 minuta okončano je istim rezultatom. Wetzlar je bolje otvorio utakmicu i vodio do same završnice prvog dijela, kada domaćini bježe na 17:14. Prednost Melsungena u nastavku se povećala na "plus četiri" u 37. minuti, no nakon toga Wetzlar se polako vraća.

Izjednačio je u 54. minuti, u posljednjoj minuti čak i poveo, no u posljednjoj sekundi Jens Schöngarth ipak ostavlja bod domaćinima. Najbolji strijelac Melsungena bio je Savas Karipidis sa sedam golova, dok je na suprotnoj strani Daniel Valo postigao gol manje.