Duvnjak i Čupić među najboljim strijelcima

Zvonka Keliš • četvrtak, 24.11.2011.

U 12. kolu njemačkog rukometnog prvenstva, u srijedu su snage odmjerile momčadi Lemga i HSV Hamburga te Rhein-Neckar Löwena i Eintracht Hildesheima. Aktualni je prvak Njemačke stigao do gostujuće pobjede 36:28. Lavovi su, pak, bili uvjerljivi na domaćem terenu s 39:29.

TBV Lemgo - HSV Hamburg 28:36 (13:21)

Aktualni njemački prvak, u sklopu 12. kola Bundeslige, stigao je u goste rukometašima Lemga te je pred gotovo osam tisuća gledatelja u Gerry-Webber dvorani stigao do nove pobjede. Izjednačeno je bilo na startu susreta sve do 15. minute kada se gosti uspijevaju odvojiti na +2 (10:8) te potom samo povećavaju svoje vodstvo. Do odlaska na odmor gostujuća momčad ima +8 i 21:13.

U nastavku susreta gostujući su rukometaši čuvali svoju prednost te su je samo dodatno povećavali na 27:18 i 33:23. Hamburg nije dopustio domaćoj momčadi da se približi te je konačno slavio 36:28. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Pascal Hens s deset postignutih pogodaka, Domagoj Duvnjak u strijelce se upisao šest, Igor Vori četiri, a Blaženko Lacković dva puta, dok je najbolji kod Lemga bio Jens Bechtloff.

Rhein-Neckar Löwen - Eintracht Hildesheim 39:29 (20:15)

Lavovi su u 12. kolu u SAP Areni dočekali momčad Eintracht Hildesheima koja se potom kući vratila s uvjerljivim porazom od deset pogodaka razlike (39:29). U susret je bolje ušao domaćin koji je poveo 7:2 i 10:6. Gosti se tada bude te smanjuju zaostatak na dva pogotka razlike (15:13), no nakon prvih 30 minuta RN Löwen vodi 20:15.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije domaćih rukometaša koji s nekoliko serija samo povećavaju svoju prednost na 25:18 i 31:23. Na kraju, +10 i 39:29 za Lavove. Odličan je u redovima RN Löwena bio Bjarte Myrhol s devet pogodaka, Ivan Čupić je zabio njih šest, dok su se kod Eintracht Hildesheima istaknuli Morten Slundt i Boštjan Hribar sa šest golova.

U nedjelju su na rasporedu i preostali dvoboji 12. kola u kojima će se susresti momčadi Hannover-Burgdorfa i Hüttenberga, Balingen-Weilstettena i Lübbeckea te Melsungena i Wetzlara.