Liga prvaka - Skupina A, 6. kolo, 26.11.2011.
RK Zagreb 28:20(14:7) Chambéry
Chambéry

Sjajni CO Zagreb nije dao šansu Francuzima

Iz Arene Zagreb:Damir Žbulj, Zvonka Keliš • subota, 26.11.2011.

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba ponovili su uspjeh od prošlog vikenda te su u još jednom odličnom izdanju stigli do nove pobjede nad francuskim Chamberyjem. Odličnom obranom zadržali su protivnika na samo 20 postignutih pogodaka, dok je za uvjerljivu pobjedu Zagrebaša ponovno bilo dovoljno 28 golova.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - CHAMBERY 28:20 (14:7)

ZAGREB, Arena; Gledatelja: 9000

Suci: Abrahamsen / Kristiansen

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (12 obrana), Pešić (4 obrane); Marić 4, Kopljar 4, Matulić 1, Špiler 2, Šebetić 1, Gojun 1, Štrlek 2, Horvat 6, J. Valčić, Vukić 1, T. Valčić 3, Balić 2, Kaleb, Gal 1
Trener: Ivica Obrvan

Chambery: Grahovac (1 obrana), Domoulin (8 obrana), Botti 2, Palma 2, Nocar 1, Roine 2, Paturel, Gille, Bašić 5, O. Marroux 3, Paty 2, Massot Pellet, G. Marroux 1, Detrez 1, Bićanić 1
Trener: Phillip Gardent

Sedmerci: CO Zagreb 1/2; Chambery: 2/3

Isključenja: CO Zagreb: 10 min; Chambery: 6 min

Nakon što su prošle nedjelje slavili na gostovanju u Francuskoj kod Chamberyja, pred rukometašima Croatia osiguranje Zagreba bio je novi izazov u Ligi prvaka. Protiv istog protivnika tražili su novu pobjedu kojom bi osigurali drugu poziciju u svojoj skupini A.

Za novi okršaj u potpunosti su se oporavili Gojun i Tonči Valčić, dok su gosti i dalje bili bez usluga najboljeg igrača, francuskog reprezentativca Baracheta.

Bet-at-home i navijači

Bet-at-home.com hostese razveselile su čitatelje Sportneta koji su imali najviše sreće i osvojili ulaznice za utakmicu. Također, svi su posjetitelji mogli iskoristiti besplatni vaučer za klađenje.

Zagrebaši su susret otvorili pogotkom iz kontre kapetana Horvata, a fantastičnim prodorom i pogotkom Kopljara s crte odlaze na 2:0. Uz isključenje Gillea i odlično izdanje Šege na vratima razlika je rasla u tim minutama, a kod 5:1 u devetoj minuti gosti su prisiljeni pozvati i minutu odmora.

Yannick Palma golovima s devet metara držao je goste u igri, no, napad CO Zagreba dobro je funkcionirao u tim minutama. Kopljar je trećim golom postavio na 6:2, a Horvat i Špiler golovima u 17. minuti drže razliku na +4.

Šego je nastavio s odličnom partijom kada je u 20. minuti skinuo i sedmerac Chamberyja, dok je prvim golom Štrleka prvi put i šest pogodaka viška za Zagrebaše. U zadnjih desetak minuta prvog poluvremena Ivano Balić je predahnuo, zamijenio ga je u napadu Joso Valčić, no, jedino što je stigao napraviti bio je prekršaja za dvije minute kazne. Gosti iz Francuske iskoristili su brojčanu prednost, smanjili na pet pogodaka zaostatka, ali u posljednjim minutama, fantastičnim pogotkom Špilera dok je ruka sudaca već bila u zraku, i njegovom odličnom asistencijom za kontru Horvata, hrvatski prvak na odmor odlazi sa zasluženih sedam pogodaka viška, bilo je 14:7.

U nastavak utakmice Zagrebaši ulaze pomalo pospano, gosti su serijom od tri uzastopna pogotka stigli na -4, ali Budi se u napadu Marino Marić, sa svoja prva dva pogotka vraća domaće rukometaše u osjetniju prednost, dok je još jednom kontrom Horvata ponovno rezultat vraćen na +7, bilo je 17:10.

Najmlađi debitant

Ozljedom Stepančića u sastav CO Zagreba priključen je mladi 17-godišnji Luka Šebetić, koji je desetak minuta prije kraja i debitirao u Ligi prvaka, kao najmlađi Zagrebaš ikad u ovom natjecanju. Šebetić je na ulasku u posljednju minutu utakmice stigao zabiti i svoj prvi pogodak.

Razlika je sredinom drugog poluvremena varirala od pet do osam pogodaka viška, Šego je upisao 12 obrana prije nego ga je na vratima u posljednjih 15-ak minuta zamijenio Pešić, a u napadu se raspucao Tonči Valčić, s dva uzastopna pogotka. A četvrtim pogotkom Marića, nakon odlične akcije, po prvi puta je velikih deset na semaforu, bilo je 24:14.

U završnih deset minuta prednost je i dalje velika i sigurna, a tek u 53. minuti, prvim golom na utakmici, Damir Bičanić je postigao 17. pogodak za goste, što je dovoljno govorilo u kvalitetnoj igri u obrani hrvatskog prvaka.

Pet minuta prije kraja čak je i Gojun stigao realizirati jednu kontru i zabiti svoj prvi pogodak. Zagrebaši su mirno i sigurno priveli ovaj susret kraju, osiguravši ovom pobjedom gotovo sigurno drugo mjesto u skupini A Lige prvaka, a prije pauze očekuje ih još gostovanje 3. prosinca u Sarajevu kod Bosne.

Najbolji strijelac kod CO Zagreba bio je kapetan Horvat koji je zabio šest pogodaka, Marić i Kopljar dali su po četiri, dok je Tonči Valčić postigao tri. U redovima Chamberyja Bašić je zabio pet, dok je hrvatski reprezentativac Damir Bičanić u potpunosti podbacio svladavši domaće vratare samo jednom.

• Obrisan korisnik28.11.2011. u 08:01
    Nisam mislio da je moguće da se uz 9000 ljudi u dvorani čuje škripa patika (tenisica..)...
  • Obrisan korisnik27.11.2011. u 12:02
    Obrvana za izbornika
  • Kvrga27.11.2011. u 01:18
    Nadam se da će me eutanazirati sljedeći put kad J. Valčić uđe u igru :S Dajte šansu malom Kalebu, a ne ovom vječno protežiranom antitalentu
    Kvrga
  • Obrisan korisnik27.11.2011. u 00:00
    Bravo za Zagreb :=) Fantastična predstava cijele momčadi, napad odličan- obrana još bolja...
  • Obrisan korisnik26.11.2011. u 23:58
    Bravo Zagreb na pobijedi,zasluženo .. Jedini problem na utakmicama Zagreba je kazališna publika ... Zagrebu bi bilo bolje da vrate Bad Blue Boyse na svoje utakmice ili ćemo se mi navijači RK Zagreba morat naviknut na ovu kazališnu publiku koja je katasrofalna ..