Barcelona lako protiv Bosne

Mihaela Bradovski • subota, 26.11.2011.

Šesto kolo rukometne Lige prvaka u potpunosti obilježavaju domaće momčadi. U subotu su, uz hrvatskog prvaka, svoje stepenice uspješno preskočile momčadi Barcelone i Cimosa. Lider Zagrebove skupine Bosni Irfana Smajlagića nanio je poraz od čak 18 pogodaka razlike...

Skupina A

Drugi puta u sedam dana rukometaši Barcelone svladali su sarajevsku Bosnu. Smajlagićeva momčad na gostujućem je terenu primila čak 37 pogodaka, dok je put do domaće mreže pronašlo 19 udaraca. Gostujući sastav jedinu je prednost upisao na samom startu susreta; Bosna je nakratko povela s 2:1, no od 15. minute na dalje sve je išlo na mlin Pascalova kadra. Po završetku prvih pola sata igre Barcelona je bila u plusu za dvoznamenkast broj pogodaka.

20:10 s poluvremena Bosna je uspjela ublažiti početkom drugog dijela kada je djelovala uvjerljivije od svog protivnika. U 41. minuti sastav Irfana Smajlagića, koji je u subotu brojio 11 igrača, smanjio je domaću prednost na sedam razlike. Ipak, nakon što je Barcelona ponovno ubacila u veću brzinu, njena je prednost iz minute u minutu rasla. Na kraju se BiH predstavnik morao pomiriti s velikih -18.

Xavier Pascual na kraju je imao mogućnost isprobati i neke druge varijante, kao primjerice 5-1 obrambenu formaciju. Za Barcelonu je u šestom kolu nastup upisalo 16 igrača od čega se njih 14 upisalo u strijelce. Realizatorski je katalonski sastav predvodio Garcia s pet pogodaka, dok su Romeu, Melian i Comas postigli jedan manje. Pet su puta u redovima gostiju bili precizni Međić i Vražalić. Danijel Mesarić tri se puta upisao u strijelce, Luka Raković dva, dok je Pažin susret završio ranije zbog tri isključenja.

Skupina C

Kao domaćin u šestom kolu Skupine C uspješan je bio slovenski Cimos. Momci Fredija Radojkovića slavili su rezultatom 30:23 te se nalaze na drugom mjestu iza lidera HSV-a. Ruski predstavnik poveo je s 3:0, no do kraja prve dionice dvoboja +3 prednost držala je domaća strana. Zahvaljujući čvršćoj igri u obrani preko nekoliko uzastopnih kontranapada Cimos je u jednom trenutku vodio 12:8, a potom je, u 23. minuti, direktan crveni zaradio Šindin, do tada strijelac četiri pogotka.

Odluka o pobjedniku pala je u početnim minutama nastavka, +3 na odmoru domaćin je digao na devet pogodaka prednosti. Napori St. Peterburgu isplatili su se utoliko što su taj zaostatak na kraju ipak uspjeli smanjiti na prihvatljivijih -6. Milorad Krivokapić s devet pogodaka na domaćoj strani, odnosno Poljakov s dva manje bili su najuspješniji strijelci današnjeg dvoboja. Goran Bogunović i Nikola Džono upisali su nastup bez zgoditka.

"Danas sam pokušao isprobati više kombinacija i dati nešto više prilike Džoni i Bogunoviću. Bitno je da svi igramo jer je pred nama 10 paklenih dana - Gorenje, Wisla Plock pa ponovno Gorenje. S ovom pobjedom otvorili smo vrata drugom krugu, a to je ujedno bio i naš primarni cilj. Od sada na dalje igrat ćemo mirniji jer smo veći dio posla odradili i imamo razloga za optimizam jer nam u teoriji preostaju lakše utakmice", konstatirao je Radojković po završetku utakmice.