Genoa 0:2 Milan
Milan

Milan slavio u Genovi

Branimir Markota • petak, 02.12.2011.

U prvoj utakmici 14. dionice Serie A na "Marassiju" u Genovi snage su odmjerili domaći Griffini i aktualni prvak Milan. Milan je pobjedom privremeno tražio vrh dok su domaćini bodovima htjeli u gornji dom talijanskog nogometa. Ostvarilo se ovo prvo, Milan je slavio s 2:0 te je privremeno zasjeo na čelo Serie A.

Rossoneri su imali više od igre u prvom poluvremenu, no prednost u posjedu lopte nisu znali konkretizirati na pravi način. Milan je prvi put zaprijetio preko Robinha u devetoj minuti susreta, ali njegov udarac završio je pored gola domaćeg vratara Sebastiana Freya. Najbolju priliku u prvom dijelu za Milan imao je Nocerino u 12. minuti, koji se našao oči u oči s Freyom, no domaći vratar je sjajno reagirao i tako spriječio rano vodstvo gostiju.

U 16. minuti je utakmica prekinuta na desetak minuta zbog ubačenih suzavaca. Čini se da je prekid pogodovao domaćinu koji se othrvao napadima Milana i pokušao zadati neugodnosti Rossonerima. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko udaraca s obje strane, no mreže se nisu tresle.

Vezane vijesti

Milan je odlučniji ušao u nastavak utakmice što mu se isplatilo već u 53. minuti. Bivši stoper Milana, Kaladze srušio je Ibrahimovića u kaznenom prostoru, a djelitelj pravde Domenico Celi odlučno je pokazao na bijelu točku i pri tom je Gruzijac zaradio drugi žuti karton te je ostavio svoju momčad na cjedilu. Uspješan realizator najstrože kazne bio je Ibrahimović.

Mogao je Milan ubrzo udvostručiti vodstvo, no mrtvu šansu u 61. minuti promašio je Robinho, koji je s dva metra prebacio prazan gol. U 73. minuti Genoa je bila blizu izjednačenja, ali atraktivan Rossijev pokušaj petom otišao je tik uz lijevu vratnicu Milanovog gola.

Sve dvojbe oko pobjednika Milan je riješio u 79. minuti. Ponajbolji pojedinac utakmice Kevin – Prince Boateng biciklom je izbacio svog čuvara na lijevoj strani te je centaršutom pronašao Nocerina kojemu nije bilo teško poentirati. Do kraja utakmice Milan je rutinski održavao stečeno vodstvo i uknjižio sedmu pobjedu u posljednjih osam susreta.