Isla srušio Inter, Napoli Lecce

Vedran Filipović • subota, 03.12.2011.

Subotnji program 14. kola Serie A ponudio je dvije utakmice iz kojih kao pobjednici izlaze Udinese i Napoli. Crno-bijeli su slavili na San Siru u susretu s dva crvena kartona i dva promašena kaznena udarca u dvije minute, dok je Napoli mirno osvojio nova tri boda protiv Leccea.

Inter - Udinese

Gosti su bolje krenuli u susret, vrlo su se dobro i organizirano branili dok su Di Natale i ovoljetno pojačanje Torje u kontrama prilično zabrinjavali pomalo nesigurnu Interovu obranu u koju se vratio Christian Chivu. Udarac rumunjskog napadača Zebri u 12. minuti ukrotio je dobro pozicionirani Julio Cesar, a nekoliko puta se dogodilo da centimetri dijele igrače Udinesea od stopostotne prilike, no pomoćnik je svaki put podigao zastavicu.

Nerazzurri su se probudili sredinom poluvremena, ostvarili kontinuirani posjed lopte, no u nedostatku prije svega Sneijdera, ali i Forlana, Coutinha i Maicona ti napadi nisu bili opasni. Većinom je slovenski čuvar mreže na golu Udinesea lako kupio ubačaje Alvareza i mladog debitanta Faraonija kojemu je Ranieri ukazao povjerenje na desnoj strani Interova veznog reda.

Najbolja domaća prilika stigla je u 30. minuti, Thiago Motta odigrao je dupli pas s Militom, no nedostajalo je snage, ali i malo koncentracije za bolju završnicu, pa Handanović nije imao problema obraniti taj pokušaj s 12-13 metara.

Nišanske sprave oprobali su nešto kasnije Zanetti, Pazzini i Samuel glavom, no neuspješno. Na poluvrijeme se otišlo praznih mreža, gostima je pripalo prvih 20, a Interu drugih 25 minuta u nogometu koji se igrao većinom na sredini terena.

Trener Nerazzurra u posljednje je dvije utakmice potpuno pogodio u izmjenama, jokeri s klupe donijeli su mu šest bodova, pa je s tom nadom ubacio Japanca Nagatoma umjesto Rickyja Alvareza već nakon prvih 45 minuta. Nije ta promjena donijela ništa dobro u igri Intera, naprotiv gosti iz Udina su bili ti koji su krenuli diktirati stanje na travnjaku.

Nakon udaraca Di Natalea u 56. i 57. minuti, Meazza je krenula sa zvižducima, a Zárate je zamijenio Faraonija budući da Inter u sat vremena igre nije stvorio skoro pa - ništa. Mogli su gosti povesti u 69. minuti, Isla i di Natale išli su sami prema Interovim vratima, no Čileanac se odlučio na dodavanje Totu koji je bio u zaleđu, odnosno ispred igrane lopte.

No, Isla je ispravio svoju pogrešku u 73. minuti. Floro Flores, koji je ušao umjesto Torje, sjajno je asistirao Isli u situaciji tri na tri, a veznjak Udinesea mirno je pogodio suprotni kut Interovih vrata za potpuno zasluženo vodstvo Guidolinove squadre. Nakon primljenog pogotka, Inter je stihijski krenuo po izjednačenje, no Zebrette su "sakrile" loptu domaćima koji su, odjednom, počeli trčati mnogo energičnije nego u prvih 70 minuta susreta.

Četiri minute prije sudačke nadoknade Zanetti je u šesnaestercu srušio Asamoaha, dobio drugi žuti karton, no udarac Udineseovog najboljeg napadača Di Natalea obranio je Brazilac na golu Intera. I onda - iz ničega jedanaesterac za Inter na drugoj strani dvije minute poslije, Ferronetti je srušio Il Principea i dobio crveni karton, no najbolju priliku za izjednačenje promašio je Gianpaolo Pazzini koji se okliznuo pri izvođenju penala. Sličilo je to na udarac Davida Beckhama protiv Portugala i na onaj Terryjev u finalu Lige prvaka u Moskvi.

Stanković je još u 92. iz dobre prilike poslao loptu preko gola. Udinese je, na koncu svega, ipak odnio zasluženo pobjedu, a Guidolin je dokazao kakav je taktički stručnjak, bez obzira što ovogodišnji Inter nije ni sjena one momčadi koja je harala talijanskim prvenstvom.

Napoli - Lecce

Walter Mazzarri dao je prednost Pandevu ispred Mareka Hamšika u početnoj postavi Napolija koji je bio veliki favorit protiv Leccea. Udarac Cavanija u 19. minuti je bio neprecizan, za razliku od onog Lavezzijevog sedam minuta kasnije. Prošao je Argentinac dvojicu obrambenih igrača, pucao iskosa s ruba šesnaesterca, a Benassi nije uspio ukrotiti njegov udarac.

Nedugo zatim došlo je i novo oduševljenje na San Paolu, Makedonac je odlično asistirao Cavaniju koji je lagano prebacio vratara gostiju za povećanje vodstva da bi Džemaili u 41. potpuno osigurao pitanje pobjednika.

U drugom dijelu domaći su malo "prikočili", a Giallorossi su stigli do svog prvog pogotka, postigao ga je Mesbah na dodavanje Muriela. Nije se mnogo toga promijenilo, Napolitanci su po jakoj kiši i dalje napadali, a novi zgoditak stigao je u 82. minuti.

Lavezzi je uposlio efikasnog Urugvajca koji po drugi put trese Benassijevu mrežu. Do kraja, gosti su smanjili preko Corvije, no bila je to zaslužena pobjeda Napolija.