Lazio 3:0 Novara
Novara

Lazio sigurno preko Novare

Ivana Spahija • ponedjeljak, 05.12.2011.

U posljednjem susretu 14. kola Serie A, nogometaši Lazija uvjerljivo su svladali slabašnu Novaru i uzeli nova tri boda u borbi za sam vrh. Rimljani su dominaciju tijekom cijelog susreta okrunili s tri pogotka i ostvarili pobjedu koja im donosi smanjenje bodovnog zaostatka za vodećim Juventusom, koji sada iznosi četiri boda...

Lazio je rutinski odradio dvoboj s Novarom, trima pogocima svladao je goste koji se drže pri samom dnu ljestvice i uzeo je važna tri boda u borbi za sam vrh. Izabranici Edoarda Reje ovom su pobjedom ostali na četvrtom mjestu na ljestvici i za vodećim Juventusom zaostaju četiri boda. Novara je nakon ovog poraza ostala na 18. mjestu na ljestvici.

Domaćini su krenuli agresivno od samog početka, a već u sedmoj minuti propustili su prvu priliku za vodstvo. Hernanes je pobjegao svojim čuvarima, ali je njegov pokušaj uspješno ukrotio vratar gostiju Ujkani. Šest minuta kasnije ponovno je zaprijetio Lazio, Klose je idealno uposlio Rocchija, čiji je udarac jedva zaustavio Ujkani. Upornost se Rimljanima isplatila u 15. minuti, Biava je nakon udarca iz kuta pronašao put do mreže Novare za vodstvo Lazija od 1:0.

Pet minuta kasnije ponovno su u prilici bili domaćini, Ledesma je projektilom iz daljine potražio vrata gostiju, ali je lopta prohujala pokraj gola. Ipak, u 23. minuti ponovno se zatresla mreža Novare. Slobodan udarac izveo je Hernanes, a loptu je prihvatio Rocchi i glavom je pospremio u mrežu za vodstvo domaćina od 2:0. Novara je prvi put ozbiljnije zaprijetila tek u 31. minuti, dobro je gađao Porcari, ali je na mjestu bio Marchetti.

Lazio je s pritiskom nastavio i početkom drugog dijela, u 49. minuti je mogao doći i do trećeg pogotka, ali je pokušaj Hernanesa iz slobodnog udarca završio malo pokraj gola. Pet minuta kasnije Klose je nakon slaloma kroz gostujuću obranu izbio sam ispred Ujkanija, ali je potom loše pucao pokraj vratnice. Agresivnost Lazija ponovno je urodila plodom u 73. minuti, Rocchi je odigrao dupli pas s Gonzalezom i matirao Ujkanija za velikih 3:0, što je bilo i konačno rješenje ovog dvoboja.