Parma 0:0 Palermo
Palermo

Palermo zaustavljen u Parmi

Ivana Spahija • nedjelja, 04.12.2011.

U dvoboju bez pogodaka u 14. kolu Serie A bodove su podijelili Parma i Palermo. Iako su domaćini dominirali većim dijelom susreta i ostvarili priličan niz prilika, mreže se ipak nisu zatresle. Palermo je ovim remijem propustio priliku još više se približiti vrhu, dok je Parma ostala po sredini ljestvice...

Iako je na krilima raspoloženog Giovinca Parma mogla doći do uvjerljive pobjede, to se ipak nije dogodilo. Momčadi su podijelile bodove rezultatom 0:0, a posebno nezadovoljni mogu biti domaćini, kojima lopta jednostavno nije htjela u mrežu, a gosti imaju ponešto za zahvaliti i vrataru Benussiju, koji je u više navrata odbio opasne pokušaje Parme.

Prvu priliku u susretu domaćini su propustili u 12. minuti, Pelle je pobjegao braničima Palerma, ali je potom gađao pokraj gola. Sedam minuta kasnije uzvratio je i Palermo, dobro je pucao Balzaretti, još bolje reagirao vratar Parme Mirante. Domaćini su do pogotka mogli doći u 25. minuti susreta, ali je odličan pokušaj Giovinca uspješno zaustavio Benussi.

Minutu kasnije domaćini su propustili najveću priliku u dvoboju, Pelle je idealno uposlio Giovinca, koji je potom pogodio vratnicu. Isti je igrač Parmi mogao donijeti vodstvo i u 45. minuti, ali je njegov udarac jedva uspio odbiti Benussi. Po povratku s odmora Parma je nastavila s pritiskom na obranu gostiju, pokušaj Giovinca iz 52. minute neutralizirali su braniči Palerma, a dvije minute kasnije Lucarelli je glavom loptu poslao malo iznad gola.

Novu u nizu prilika za vodstvo Parma je propustila u 72. minuti kada je Giovinco gađao nekoliko centimetara iznad grede, a minutu kasnije Valiani je pogodio gredu gola Palerma u trenutku u kojem je Benussi već bio svladan. Do kraja susreta nije bilo značajnijih prilika za promjenu rezultata, s novim bodom iz ovog dvoboja Palermo je ostao na šestom mjestu, a Parma trenutno zauzima 11. mjesto na ljestvici.