GKK Šibenik preokretom do velike pobjede

S Baldekina: Ivana Jurica • subota, 17.12.2011.

Prvo kolo Kupa Krešimira Ćosića Građanskom košarkaškom klubu Šibenik, članu A-2 lige jug, za protivnika je na njihovom Baldekinu donijelo prvoligaša Sonik Puntamiku. Početak utakmice nije dao niti nagovijestiti kakvu će dramu, sa sretnim završetkom za domaćine, vidjeti gledatelji na odlično popunjenom Baldekinu. Fanatičnom borbenošću i uz podršku publike domaćin je košem Ivana Blaće doslovno u zadnjim sekundama došao do velike pobjede rezultatom 63:61.

GKK Šibenik – Sonik Puntamika 63:61 (8:20, 16:12, 10:17, 29:12)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 400
Suci: Damir Basarić, Leo Roglić i Josip Jurčević (svi Split)

GKK Šibenik: Petković 9, Jo. Šarin, Drezga 19, Mijalić, Kalpić 2, Skorić, Blaće 5, Matulja, Vukičević 8, Sandrić 8, Maleš 6, Čičin-Šain 6. Trener: Jeronimo Šarin.

Sonik Puntamika: Jurlina 6, Marić 11, Šegarić, Čakarun 7, Banić 3, Pešut 16, Glavan, Vraneš, Jurjević 3, Grabovac, Ramljak 2, Šarlija 12. Trener: Neven Plantak.

Skokovi: GKK Šibenik 34, Sonik Puntamika 40
Asistencije: GKK Šibenik 13, Sonik Puntamika 11
Izgubljene lopte: GKK Šibenik 12, Sonik Puntamika 10
Prekršaji: GKK Šibenik 17, Sonik Puntamika 20

Nema sumnje da je Sonik Puntamika na Baldekin stigao sa statusom favorita. I rezultatski je to izgledalo tako dobrim dijelom utakmice. Ali veliko šibensko srce igrača u Narančastom na kraju je presudilo: i dok ih nije služio šut domaćini se nisu predavali, bili su u rezultatskom zaostatku i od 15 koševa, a sva upornost, želja i htijenje vratila im se na kraju u vidu velike pobjede.

Gosti su u susret ušli vrlo dobro. U sedmoj minuti, poslije trice Petra Marića, imali su vodstvo od 15:6. Domaćini su, pak, jako rijetko pronalazili put od koša Zadrana, neke su im lopte i iscurile, pa je Plantakova momčad na kraju prve četvrtine imala 12 koševa prednosti (20:8).

Šarinova momčad približila se malo u drugom dijelu druge četvrtine, u 18. su minuti nakon jednog realiziranog slobodnog bacanja iskusnog Petra Maleša (koji igra svoju 20. prvoligašku sezonu) došli na minus šest. S četiri uzastopna koša Marina Šarlije gosti su ipak na poluvrijeme otišli s plus osam (24:32).

Narančasti su početkom drugog poluvremena ponovno započeli period vrlo dobre igre. Tricom povratnika iz Turske Luke Drezge u 25. minuti došli su na samo minus tri (32:35), ali Sonik uzvraća serijom 12:0 i dolazi do 15 koševa prednosti na kraju treće četvrtine (34:49).

Do otprilike pet minuta prije kraja Zadrani su održavali svoju prednost, ali domaćin tada radi seriju 10:0 (pet koševa Petkovića, trica Drezge, Vukičević) i rezultat je 51:57. Budi se tada i publika u dvorani. Šibenik dobiva još veći zanos i preko najiskusnijeg Maleša dolaze na 57:59 nešto manje od tri minute prije kraja utakmice. Čakarun vraća na plus četiri, a Drezga novom tricom, iz iznimno teške pozicije, utakmicu dovodi u potpuni egal.

Sve ono što ga nije išlo u većem dijelu utakmice Drezgi se vratilo na kraju. Rezultat je 61:61, publika je na nogama, a Baldekinom se ori Ši, ši, Šibenka i Jug te voli Šibenko. 24 su sekunde do kraja, napad je za goste, na liniju slobodnih bacanja staje Pešut, ali i promašuje oba bacanja (malo prije toga promašio je još dva bacanja). GKK Šibenik, pak, ima 15 sekundi za možebitni koš i pobjedu ili će se u produžetke. U junaka se tada pretvara Ivan Blaće koji hvata loptu pod košem nekoliko sekundi prije kraja i pogađa za veliko, neopisivo slavlje na Baldekinu.

Drezga je s 19 koševa bio najefikasniji kod domaćina, ali svi koji su nastupili uložili su dio sebe u veliku pobjedu. Kod Sonika trojica su bila dvoznamenkasta: Pešut je postigao 16, Šarlija 12, a Marić 11 koševa.

U srijedu na Baldekinu Građanski košarkaški klub Šibenik u drugom kolu Kupa Krešimira Ćosića dočekuje još jednog prvoligaša – Zabok.