Primera División, 18. kolo, 07.01.2012, 22:00 h
Málaga 0:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Simeoneu bod u debiju

Ante Dubravac • subota, 07.01.2012.

Nakon što su namučili Real Madrid u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja nogometaši Malage na svom su terenu dočekali Atletico Madrid. Susret je završio bez pobjednika rezultatom 0:0.

Na stadionu La Rosaleda po prvi puta u ulozi trenera momčad Atletico Madrida je vodio Diego Simeone koji je klupu preuzeo od Gregorija Manzana. U sedmoj minuti velika prilika za domaću momčad. Diego Buonanotte odlično prima loptu i dolazi sam pred gostujućeg vratara, ali Courtois zaustavlja taj pokušaj. U 18. minuti Rondon vrlo dobro puca glavom, ali gostujući vratar opet izlazi kao pobjednik.

POČETNI SASTAVI

Malaga: Caballero, Monreal, Weligton, Demichelis, Gamez, Toulalan, Cazorla, Isco, Buonanotte, Juanmi i Rondon

Atletico Madrid: Courtois, Filipe, Dominguez, Godin, Perea, Gabi, Tiago, Salvio, Diego, Juanfran i Falcao

Prvu prijetnju gostiju gledatelji su vidjeli u 29. minuti kada je Diego pokušao s ruba šesnaesterca, lopta se odbila od Weligtona i potpuno prevarila Caballera ali od sigurnog pogotka domaćine spašava vratnica. Tri minute prije odlaska na odmor velika gužva pred gostujućim vratarom, ali lopta nije završila u mreži.

Unatoč puno većem posjedu lopte i dvije dobre prilike nogometaši Malage na odmor odlaze s početnih 0:0 u susretu koji gledateljima nije pružio nezaboravan nogomet.

U 49. minuti nakon kornera najviši u skoku je Falcao, ali sudac poništava njegov pogodak zbog prekršaja na vrataru. U nastavku susreta se nastavila terenska inicijativa Malage, međutim bez konkretnijih opasnosti. U 68. minuti domaći strateg Manuel Pellegrini uvodi Ruuda van Nistelrooya i pokazuje jasnu želju da dođe do sva tri boda.

Tri minute kasnije nakon kornera Godin pokušava glavom, ali na crti loptu odbija Cazorla. S konačnih 0:0 sigurno mogu biti zadovoljniji gosti koji se s teškog gostovanja vraćaju s osvojenim bodom. U idućem kolu Atletico dočekuje Villarreal dok će Malaga na gostovanje kod Sporting Gijona.