Primera División, 18. kolo, 08.01.2012, 12:00 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 2:1 Sevilla
Sevilla

Bojan Meštrović • nedjelja, 08.01.2012.

Rayo Vallecano je u prvoj nedjeljnoj utakmici Primere došao do važna tri boda svladavši Rakitićevu Sevillu rezultatom 2:1. Andalužanima je ovo bio treći poraz zaredom u domaćem natjecanju.

Početni sastavi

Rayo Vallecano: Gimenez, Tito, Arribas, Jordi, Casado, Fuego, Movilla, Piti, Trashorras, Michu, Tamudo

Sevilla: Varas, Coke, Spahić, Escude, Navarro, Fazio, Luna, Reyes, Rakitić, Perotti, Negredo

Sevilla je u predgrađe Madrida stigla nakon dva uzastopna poraza od Levantea i Reala. Nadali su se gosti da će se pobjedom približiti vrhu tablice i borbi za Ligu prvaka, ali nakon današnjeg poraza nalaze se tek na sedmoj poziciji koja ne vodi niti u Europsku ligu.

U prvom poluvremenu igrala se tvrda i zatvorena utakmica, a prvu priliku imao je u 18. minuti Reyes, međutim njegov udarac završio je u obrambenom bloku. Na pogodak se čekalo sve do posljednje minute prvog poluvremena. Golman Seville Varas slabo je reagirao nakon jednog ubačaja, a između sedam gostujućih igrača najbolje se snašao prvi strijelac Vallecana Michu, koji je glavom zabio za 1:0. Bio mu je ovo sedmi gol u sezoni.

Sevilla je ubrzo bila u još većem zaostatku. U 51. minuti Piti je sjajnim dodavanjem proigrao Tamuda koji se našao u situaciji jedan na jedan s golmanom i lagano poentirao za 2:0. Gostujući trener odmah je reagirao uvođenjem Kanoutea i Medela. Deset minuta kasnije Rakitić je s ruba šesnaesterca pucao u same rašlje, ali njegov udarac obranio je Gimenez. Ipak, lopta se odbila do stopera Seville Escudea koji je s tri metra smanjio rezultat na 2:1.

Gosti su nastavili napadati u nastojanjima da dođu barem do remija. Igrala se 87. minuta kada je Rakitić pronašao Negreda koji s ruba šesnaesterca odlično puca iz voleja, ali lopta odsjeda na prečki. U trećoj minuti sudačke nadoknade Negredo se ponovo našao u prilici, ali do lopte je prije njega stigao golman Gimenez i tako svojoj ekipi spasio sva tri boda. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.

1Real Madrid 38121:32+89100
2Barcelona 38114:29+8591
3Valencia 3859:44+1561
4Málaga 3854:53+158
5Atlético Madrid 3853:46+756
6Levante 3854:50+455
7Osasuna 3844:61-1754
8Mallorca 3842:46-452