Primera División, 18. kolo, 08.01.2012, 21:30 h
Espanyol
Espanyol 1:1 Barcelona
Barcelona

Ante Dubravac • nedjelja, 08.01.2012.

U posljednjem susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Barcelone gostovali su kod Espanyola. Četiri minute prije kraja domaćini su došli do izjednačenja čime se Barcelonin zaostatak za Kraljevskim klubom povećao na pet bodova.

Nakon uvodnog pritiska domaćina i odlične reakcije Victora Valdesa na udarac Verdua u 14. minuti Messi krade vrataru jednu loptu i dodaje do Fabregasa koji pogađa prazan gol. Međutim oglasio se glavni sudac Javier Alvarez koji poništava pogodak zbog Messijevog igranja rukom. Ipak dvije minute kasnije domaćinima nije bilo spasa. Centaršut je uputio Dani Alves, u sredini je Fabregas koji zabija za vodstvo gostiju.

POČETNI SASTAVI

Espanyol: Alvarez, Didac, Rodriguez, Moreno, Amat, Romaric, Forlin, Thievy, Verdu, Weiss i Garcia

Barcelona: Valdes, Abidal, Puyol, Pique, Alves, Iniesta, Busquets, Xavi, Fabregas, Sanchez i Messi

U 17. minuti iz daljine pokušava Sergio Garcia, ali Valdes zaustavlja taj udarac. U 24. minuti Thievy je krenuo sam prema Valdesu, ali u posljednji trenutak Abidal blokira njegov udarac. Nakon vodećeg pogotka Barcelona je potpuno preuzela kontrolu nad igrom i domaćini sve teže dolaze do lopte.

U samoj završnici prvog poluvremena domaćini se malo bude te pokušavaju preko Verdua međutim na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Barcelone koja je u 45. minuti preko Fabregasa propustila veliku priliku da dođe do povećanja vodstva.

Poslije pet minuta igre u nastavku s ruba šesnaesterca puca Alves, Alvarez nema problema s tim udarcem dok na drugoj strani još jednom prijeti Verdu. U 68. minuti brza kontra Barcelone, ali domaći vratar u posljednji trenutak kupi loptu ispred Messija.

Već u idućem napadu nakon prekršaja na rubu šesnaesterca slobodan udarac je izveo Xavi, ali pokušaj odlazi visoko preko gola. U 77. minuti iz vrlo teške situacije Messi puca u bliži kut međutim stativa zaustavlja taj udarac. U 86. minuti erupcija oduševljenja na Cornella-El Pratu. Nakon centaršuta s desne strane u sredini se najbolje snalazi Alvaro Vazquez te zabija za 1:1.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Pique je uzdrmao vratnicu nakon čega se lopta odbija do Pedra koji pogađa domaćeg igrača u ruku, ali sudac nije pokazao na najstrožu kaznu pa je susret završio podjelom bodova čime je najsretniji Real Madrid.

U 19. kolu Primere Barcelona na Nou Campu dočekuje Betis dok će Espanyol gostovati kod Seville.

• Obrisan korisnik10.01.2012. u 21:27
    ma dobro provokacija će uvijek bit i s jedne i druge strane, al mrzim ovakve ljudi koji odma stavljaju kako su igrači Barce glumci ovo ono, pa ko danas nepada u nogometnom svijetu ronaldo do sada nije ništa pokazao el clasicu to si upravo svakako, a to što je nekad sebičan ni on si NE može... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.01.2012. u 17:29
    po godinama vjerovatno jesi, a po riječniku i glavi nebih rekao... a ti si rođen 1900 da znaš što je bilo u 20-ima ? prvo gore napišeš da nemaš komplekse, pa imaš, molim te, odluči se i što se tiče brojka, rekao sam 8... gledaj bavim se tim sportom 8 godina, praktički od kad sam prokužio šta je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.01.2012. u 13:30
    evo cinis mi se ok,ne ko tu neki provokatori.. nemam komplekse nego me ovi kvazi navijaci barce ponesu pa se na njihov nivo spustim sa spustanjima. evo necu vise komm o barceloni, da se ne uzrujavate itd. uzivat cu radje u pogledu na tablicu evo sam da odogovorim.. mourinho pronasao taktiku il... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.01.2012. u 13:17
    imam vise od tebe ziher...i nemam komplekse, nego uzivam s ovakvima kak si malo raspravljat. pogotovo s ovima kvazi, koji su nastali u zadnjih 4-5god, a sigurno ni neznate da vas je Radomir Antić spasavo od ispadanja u 2.ligu u devedesetima zivio ti meni sto godina, necu vise komm barcelonu da se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.01.2012. u 00:49
    a koliko ti imaš godina ? ovaj provokator je stavio video gore i ja sam mu lijepo reko par stvari vezano uz svašta u smislu nogometa i dalje kompleksi