Primera División, 18. kolo, 07.01.2012, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 5:1 Granada
Granada

Ante Dubravac • subota, 07.01.2012.

U sklopu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Real Madrida na svom su Santiago Bernabeu dočekali momčad Granade te upisali očekivanu pobjedu rezultatom 5:1.

Nakon što je preko tjedna u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja s dosta problema zabilježio pobjedu rezultatom 3:2 protiv Malage Kraljevski je klub bez novih stresova odradio posao protiv najneefikasnije momčadi lige Granade.

Prvu opasniju situaciju domaćini su napravili u sedmoj minuti kada je Benzema primio dugu loptu, prošao svog čuvara i uputio prizeman centaršut na pet metara gdje se nitko nije snašao. Pet minuta kasnije glavom pokušava Ronaldo, ali gostujući vratar još uvijek nije imao potrebu za pravom reakcijom.

POČETNI SASTAVI

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Ramos, Varane, Diarra, Alonso, Khedira, Özil, Ronaldo, Benzema i Higuain

Granada: Roberto, Siqueira, Diakathe, Lopez, Nyom, Rico, Yebda, Benitez, Martins, Uche i Ighalo

Prvi udarac u okvir gola ipak su imali gosti. Pokušaj Beniteza lako brani Casillas. U 19. minuti Real dolazi u vodstvo. Ronaldo je pronašao Özila, on petom proigrava Benzemu koji bez problema pogađa za 1:0. Dvije minute kasnije s ruba šesnaesterca pokušava Khedira, ali bez rezultatske promijene. Već u idućem napadu neočekivan šok na Santiago Bernabeu. Uche je uputio centaršut, a u domaćem šesnaestercu odlično reagira Mikel Rico te neobranjivo pogađa desni kut za 1:1.

U 27. minuti Ronaldov udarac iz daljine odlazi malo pokraj gola. Nakon 30 minuta igre opet prijeti Granada preko Rica čiji udarac krajnjim naporom brani domaći vratar. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena korner je izveo Özil, u skoku je najviši Sergio Ramos koji opet vraća mir među domaće navijače. Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvih 45 minuta nakon kojih Real odlazi na odmor s vodstvom od 2:1, ali unatoč tome pružena igra nije bila na visokom nivou.

U nastavak susreta oba su trenera ušla bez promjena u sastavima, a već u 47. minuti lopta dolazi do Higuaina koji povisuje na 3:1. Nove tri minute bile su dovoljne Kraljevima da dođu i do četvrtog pogotka. Özil šalje dugu loptu na Benzemu koji ju lijepo prima i pogađa daljnji kut nemoćnog vratara Fernandeza. Bila je to treća asistencija Mesuta Özila.

Nakon petnaestak minuta mirnije igre na sredini terena slobodan udarac izvodi Ronaldo, ali njegov pokušaj odlazi preko gola dok s druge strane prijeti Fran Rico. U ostatku utakmice tempo igre je potpuno pao. Domaćini više nisu pokazivali neku želju za novim pogotkom, a gosti su se uglavnom koncentrirali na obranu. Ipak u 89. minuti u strijelce se upisao i Cristiano Ronaldo. Ovom pobjedom Real je bar na neko vrijeme pobjegao Barceloni na šest bodova prednosti.

U idućem kolu Real Madrid gostuje kod Mallorce dok će Granada na svom stadionu dočekati Rayo Vallecano. Prije toga Kraljevski klub mora odraditi uzvratni susret Kupa kralja kod Malage.

• Obrisan korisnik08.01.2012. u 12:27
    Nemoj misliti da ćete tako lako dobiti Espanyol. Prevelik je tu gradski naboj da bi Espanyol odigrao "običnu utakmicu".
  • Obrisan korisnik08.01.2012. u 03:57
    opet sutra pritisak na barci,tribalo bi tuc espanyola,bar 5:1 ko i lani...:D
  • Obrisan korisnik08.01.2012. u 02:14
    cr je najbolji ;))
  • Obrisan korisnik08.01.2012. u 00:59
    ja širim krive informacije? pa dobio je puno zvižduka od vlastitih navijača u prvom poluvremenu,zbog netočnih dodavanja,svojih ultra efektivnih "biciklica" i bio je u prvom poluvremenu katastrofa,u drugom je bio bolji.
  • Vugi708.01.2012. u 00:48