Villarreal ispustio dva gola prednosti

Ante Dubravac • nedjelja, 08.01.2012.

Nogometaši Villarreala koji se nalaze na vrlo lošem 18. mjestu na svom su stadionu dočekali momčad Valencije. Unatoč zaostatku od dva pogotka gosti su uspjeli doći do izjednačenja. U drugom susretu Getafe i Athletic Bilbao su odigrali bez pobjednika 0:0.

Žuta podmornica iz Villarreala s novim trenerom Jose Molinom ušla je u novu godinu s ciljem da što prije zaborave loše nastupe u 2011. godini. Već u prvoj minuti odlično glavom pokušava Marcos Ruben, ali udarac odlazi preko gola. U 14. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Lijepo su kombinirali Nilmar i Ruben koji smireno zabija za 1:0.

Četiri minute kasnije već je 2:0. Slobodan udarac s desne strane izveo je Borja Valero, u skoku je najviši Gonzalo Rodriguez i domaćini nakon 18 minuta imaju veliku prednost. Nakon kraćeg zatišja iz daljine prijeti Joan Oriol. U 41. minuti pomalo iznenađujuće Valencia smanjuje na 2:1. Centaršut Miguela pronalazi Feghoulia kome nije problem s nekoliko metara pogoditi mrežu domaćeg vratara.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena vrlo slična situacija kao kod drugog pogotka domaćina, ali ovaj put Zapata promašuje iako su već svi vidjeli loptu u mreži. Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvih 45 minuta.

Prvu opasnost u drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli u 54. minuti, ali udarac prvog strijelca gostiju Roberta Soldada odlazi pokraj gola. Puno bliži pogotku bio je Valero, međutim Diego Alves prekrasnom paradom skreće loptu u korner.

U 79. minuti lijepo prolazi Nilmar i puca iz teške situacije, ali nema rezultatske promijene. Kada su se domaćini ponadali da osvajaju tri boda jedna lopta se odbija do Aduriza koji neobranjivo pogađa donji lijevi kut domaćeg vratara za na kraju ipak zasluženo izjednačenje Valencije.

Nogometaši Getafea su na svom Coliseum Alfonso Pérez stadionu dočekali momčad Athletic Bilbaa. U prvih 45 minuta domaćini su imali terensku inicijativu, ali bez nekih većih prilika. Na samom otvaranju drugog dijela veliku priliku za Getafe propušta Rafa čiji udarac s pet metara odlazi visoko preko gola. U 60. minuti s druge strane uzvraća Gaizka Toquero, ali njegov pokušaj zaustavlja Moya.

• Obrisan korisnik09.01.2012. u 09:10
    šteta, šteta, šteta, bila je ovo sjajna prilika da se smanji zaostatak za barcom na 2 boda... :/