Primera División, 19. kolo, 14.01.2012, 20:00 h
Mallorca
Mallorca 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • subota, 14.01.2012.

U sklopu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva vodeći Real Madrid gostovao je kod Mallorce te uz dosta muke upisao novu pobjedu, čime je bar na neko vrijeme prednost pred Barcelonom povećao na osam bodova.

MALLORCA - REAL MADRID 1:2 (1:0)

Mallorca: Aouate, Caceres, Ramis, Chico, Cendros, Castro, Victor, Tissone (od 87. Alfaro), Pereira, Hemed (od 74. Ogunjimi) i Casadesus (od 84. Caparros)
Real Madrid: Casillas, Marcelo (od 59. Coentrao), Ramos, Pepe, Arbeloa (od 59. Kaka), Diarra (od 46. Higuain), Alonso, Özil, Ronaldo, Callejon i Benzema

Nakon što su u prošlom kolu s visokih 5:1 na Santiago Bernabeu bili bolji od Granade, uoči prvog susreta četvrtfinala Kupa kralja protiv Barcelone Kraljevski klub došao je do nove pobjede, iako je nakon prvog poluvremena protiv Mallorce zaostajao za pogodak.

U desetoj minuti Hemed prolazi po desnoj strani i pronalazi u sredini Victora Casadesusa koji ipak pod pritiskom gostujuće obrane ne uspijeva najbolje reagirati. Nakon toga je uslijedilo dvadesetak minuta ravnopravne igre na sredini terena bez prijetnji za vratare obje momčadi.

Velika prilika za domaćine dogodila se u 28. minuti. Nakon što je Real izgubio jednu loptu Mallorca je odigrala brzu kontru nakon koje je Hemed krenuo sam prema Ikeru Casillasu, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca odlazi pokraj gola. Prvi udarac prema domaćem vrataru momčad Josea Mourinha uputila je u 33. minuti. S tridesetak metara pokušao je Cristiano Ronaldo, bez opasnosti po Aouatea.

U 39. minuti Mallorca dolazi do vodstva. Gonzalo Castro je uputi odličan centaršut na koji najbolje reagira Hemed i glavom neobranjivo pogađa za 1:0. U 45. minuti nakon "skraćenog kornera" Pepe s desetak metara pogađa stativu. Bila je to ujedno i posljednja opasnost u prvom dijelu u kojem Real nikako nije našao način kako probiti gustu domaću obranu.

Od početka drugog poluvremena Kraljevski je klub krenuo puno odlučnije, a poslije šest minuta igre iz okreta pokušava Karim Benzema. U 59. minuti velika pogreška pomoćnog suca koji je signalizirao zaleđe i time spriječio Casadesusa da sam krene prema gostujućem vrataru. Šest minuta kasnije još jednom iz daljine pokušava Ronaldo.

U 67. minuti iz kontre prijeti Mallorca preko Pereire, ali Casillas odbija loptu u korner. U 72. minuti Real Madrid ipak uspijeva doći do izjednačenja. Mesut Özil odlično pronalazi Gonzala Higuaina koji svojim 14. pogotkom u sezoni zabija za 1:1 i otvara nadu svojoj momčadi da ipak može doći do preokreta. Dvije minute kasnije još jedan pokušaj Ronalda iz daljine, ovoga puta vratnica spašava Aouatea.

Pet minuta prije isteka 90. minute potpuni preokret. Nakon gužve u domaćem šesnaestercu lopta se odbija do Callejona koji zabija za veliko slavlje gostiju. Do kraja susreta domaćini su pokušali napraviti pritisak i doći do izjednačenja, ali rezultatske promjene nije bilo.

• zovche15.01.2012. u 15:19
    prostor za maloumne navijace reala koji klikcu ko blesavi ove pluseve i minuseve po potrebi... cak i na neki retardirani komentar koji nema veze, oni stiscu pluseve za real... mocni ste...
    zovche
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 14:28
    Jel neko primijetio kako je Mallorcin broj 4 kod drugog gola uhvatio rukom Benzeminu nogu, kako ovaj nebi zabio, ako slučajno lopta padne njemu pod noge... a otišla je do Callejona... mogao je to bit penal, tj. barem žuti karton za nesportsku igru...
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 13:37
    ljubomorne duse mogu da nam puse!!   :))  halla madrid!!
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 12:04
    Ovo je definitivno portal sa najvije navijaca Reala...:)
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 11:37
    Ramos je bija u ofsajdu tako da je gol s pravom poništen, a toliko spominjanjoj kontri Mallorce je vrlo vjerovartno prethodio penal za Real koji nije dosuđen.