Primera División, 19. kolo, 15.01.2012, 12:00 h
Atlético Madrid 3:0 Villarreal
Villarreal

Falcao "torpedirao" Žutu podmornicu

Mišo Gulić • nedjelja, 15.01.2012.

Atletico Madrid je očekivano lako svladao Villarreal i s nova tri boda se probio u gornji dom španjolske nogometne lige, dok gostima, izgledno je, i dalje ostaju velike brige i neizvjesnost u vezi s opstankom sve do posljednjeg kola.

Atletico Madrid - Villarreal 3:0 (1:0)

Madrid, Stadion - Vicente Calderon
Sudac: Javier Turienzo Alvarez
Strijelaci: Falcao 40', 51', Diego 80'

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Godin, Miranda, Filipe, Tiago, Gabi, Adrian (od 79. Koke), Diego (od 85. Pizzi), Turan (od 63. Salvio) , Falcao.

Villarreal: Lopez, Angel, Rodriguez, Zapata, Oriol, Bruno, Valero, Cani (od 78. Joselu), De Guzman (od 46. Musacchio), Perez (od 46. Gonzalo), Nilmar.

Domaći su odmah na početku pritisnuli goste na njihovu polovicu te dva puta preko Falcaa i Diega opasno zaprijetili, međutim siguran je bio vratar gostiju. U nastavku susreta Falcao je još jednom pokušao udarcem glavom, no ni ovaj put to nije dovoljno dobro za savladati vratara Lopeza.

Pet minuta prije poluvremena domaći nogometaši su naplatili silnu dominaciju kada je najveća Atleticova zvijezda Falcao, na asistenciju Adriana, pogodio za 1:0.

Koliko su gosti bili nemoćni i podređeni u prvom dijelu dovoljno će reći podatak kako u 45 minuta nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac, a nisu uspjeli zabilježiti čak niti korner.

Domaći su primijenili jednak recept kao u prvom dijelu te ponovno sabili goste na njihovu polovicu, no ovaj puta na pogogodak nisu morali dugo čekati jer je Villarrealov Diego Lopez skrivio jedanaesterac iz kojega je Falcao pogodio za povećanje prednosti na 2:0.

Madriđani su nastavili s dominacijom i u nastavku susreta, konstantno je visio i taj treći pogodak, a on se pak dogodio u 80. minuti kada je za 3:0 zabio Diego, a asistent je bio Felipe. Vrijedi spomenuti kako su se gosti u međuvremenu dokopali dva udarca, doduše ne u okvir gola, ali barem im statistika nije ostala prazna.

• johnny00815.01.2012. u 17:47
    iskreno, nadam se da bi levante mogao zavrsiti u lp, to bi fakat bila senzacija =)
    johnny008
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 16:43
    We all live in a yellow submarine, yellow submarine, yellow submarine.
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 14:53
    kakav pad vilareala u godinu dana...nece ispast ali nece ni dalako od zone ispadanja dogurat...btw kakva ce bolesna borba za 4.mjesto bit do kraja sezone,pola lige se jos nada ligi prvaka cak ni valencia nije daleko od tog cirkusa :D