Primera División, 19. kolo, 15.01.2012, 16:00 h
Osasuna 0:2 Racing Santander
Racing Santander

Stuani "srušio" Osasunu

Mišo Gulić • nedjelja, 15.01.2012.

Kada se to najmanje očekivalo Osasuna je na domaćem travnjaku poražena od Racing Santandera, čime je propustila priliku za približavanje pozicijama koje vode u Ligu prvaka.

Osasuna - Racing Santander 0:2 (0:1)

Osasuna, Stadion: Reyno de Navarra
Sudac: Carlos Clos Gomez
Strijelci: Stuani 38', 71'

Osasuna: Fernandez, Damia, Flano, Sergio (od 73. Garcia), Satrustegui, Timor, Lamah, Nekounam, Balde, Nino (od 65. Lekić), Xavi (od 46. Cejudo).

Racing Santander: Tono, Gonzalez, Torrejon, Bernardo, Cisma, Colsa (od 76. Tziolis), Diop ( od 90. Samperio), Munitis, Acosta, Gonzalez, Stuani (od 93. Christian).

Početak susreta protekao je u izjednačenoj igri, baš kao i veći dio prvog poluvremena. Odmah na otvaranju za goste je dobro pokušao Stuani, dok je s druge strane dobro odapeo Timor, no u oba slučaja vratari su izašli kao pobjednici.

Sve do 38. minute nije bilo izrazitijih prigoda, a onda je sudac pokazao na bijelu točku u korist Racinga. Najstrožu kaznu je uspješno realizirao Stuani, a u zadnjom minuti prvog dijela Timor je bio u obećavajućoj prigodi za domaće, međutim promašio je okvir gola pa se na odmor otišlo s vodstvom gostiju od 0:1.

Prvih 15-ak minuta drugog dijela nije ponudilo mnogo od igre, jedini pokušaj vrijedan spomena jest onaj Miguela Flana iz 59. minute. Minutu potom dobro je i Nekounam zagrijao gostujućeg vratara, no ni ovaj put, na žalost domaćih navijača, mreža se nije tresla.

U jeku najvećih domaćih napada, u 70 minuti, sudac je još jednom pokazao na bijelu točku za goste, a ponovno je Stuani preuzeo odgovornost te pogodio za 0:2.

Domaći su nakon drugog primljenog zgoditka iskoristi treće pravo zamjene i sve su karte bacili u napad, ali unatoč izraženom posjedu lopte nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti gostujućem vrataru pa je susret zaključen s rezultatom 0:2.