Primera División, 19. kolo, 14.01.2012, 22:00 h
Valencia
Valencia 0:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Ante Dubravac • subota, 14.01.2012.

Trećeplasirana Valencia u kasnom večernjem termimnu ugostila je Real Sociedad, a unatoč tome što su većim dijelom utakmice bili u podređenom položaju gosti se kući vraćaju s minimalnom pobjedom.

VALENCIA - REAL SOCIEDAD 0:1 (0:0)

Valencia: Alves, Mathieu (od 54. Alba), Dealbert, Rami, Bruno, Banega, Topal, Hernandez, Parejo (od 65. Jonas), Feghouli (od 71. Alcacer) i Aduriz
Real Sociedad: Bravo, Estrada, Demidov, Gonzalez, Cadamuro, Elustondo, Aranburu (od 80. MacDonald), Griezmann (od 90. Martinez), Zurutuza, Prieto i Agirretxe (od 69. Vela)

Utakmica je otvorena prilikom Feghoulija u sedmoj minuti, nakon centaršuta gostujuća je obrana u posljednji trenutak otklonila opasnost. Dvije minute kasnije iz slične situacije udarac je uputio i Aritz Aduriz, a nakon kornera koji je uslijedio isti igrač prijeti još jednom, ali Claudio Bravo zaustavlja taj udarac.

U 15. minuti dobra prilika za Pabla Hernandeza, a već u idućem napadu nakon kornera u skoku je najviši Aduriz, no njegov udarac zaustavlja vratnica.

Dominacija domaćina se nastavila i dalje, ali Mestalla je na novu priliku morala čekati do 36. minute. Tada su gosti uputili svoj prvi udarac prema vratima Valencije, iz daljine je pokušao Xabi Prieto, ali udarac je odsjeo visoko preko gola.

Prvo poluvrijeme nepreciznim je pokušajem s tridesetak metara zaključio Daniel Parejo, pa se na odmor otišlo s 0:0, čime su zadovoljniji mogli biti gosti, koji su nakon uvodnog pritiska domaćina uspostavili ravnotežu na terenu te bez većih problema kontrolirali utakmicu.

Domaćini bolje otvaraju i drugih 45 minuta pa nakon tri minute igre Feghouli puca malo pokraj desne stative. U 53. minuti, opet nakon kornera, Aduriz dolazi do lopte međutim ni ovaj put nije precizan.

Promašaji su na naplatu došli dvije minute kasnije, kada je Mestalla ostala u šoku. Antoine Griezmann se oslobodio jednog igrača i uputio udarac, a nakon što se lopta odbila od bloka, u drugom je pokušaju uz dosta sreće prevario domaćeg vratara Diega Alvesa i donio vodstvo Real Sociedadu.

Novu prijetnju gosti su složili u 73. minuti. S dvadesetak metara je pokušao strijelac Griezmann, ali nije bilo dovoljno preciznosti. Do kraja susreta domaćini su pokušavali doći barem do izjednačenja, međutim gostujuća obrana je izdržala sve napade pa je susret završio s minimalnih 1:0.

U idućem kolu Valencia gostuje kod Osasune dok će Real Sociedad na svom terenu dočekati Atlético Madrid.

• Obrisan korisnik15.01.2012. u 01:26
    dobro bi ovaj griezmann došao valenciji za lijevu stranu uz jordi albu, bila bi to dobra lijeva linija i sa canalesom u sredini
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 01:05
    zadnji par na klaji mi bio!gledao sam cijelu utakmicu, u najmanju ruku sumnjivo!
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 00:22
    a issati boga sta je ovo bilo...koja namjestaljka za zadnji par dana
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 00:07
    a u vražju mater sve... koja utakmica....... još uvijek tražim živce po kvartu!!! i sve su manji izgledi da ih uopće i nađem!!!!