Bundesliga, 18. kolo, 20.01.2012, 20:30 h
Borussia M'gladbach 3:1 Bayern
Bayern

Velika pobjeda Borussije nad Bayernom

Maj Gašparac • petak, 20.01.2012.

U derbiju 18. kola njemačkog prvenstva Borussia Mönchengladbach pred svojim navijačima pobijedila je Bayern München 3:1. Susret je obilježila velika greška vratara Bayerna Manuela Neuera i neefikasnost gostiju u napadu, dok su domaćini koristili svoje prilike iz kontranapada.

Borussia iz Mönchengladbacha pred svojim navijačima pobijedila je Bayern 3:1. Mrežu gostiju načeo je Marco Reus u 11. minuti, vodstvo je udvostručio Patrick Herrmann krajem prvog poluvremena, a isti igrač pogodio je za 3:0 u 71. minuti. Do kraja susreta Bayern je uspio postići tek utješni pogodak, strijelac je bio Bastian Schweinsteiger 15 minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka.

S tri osvojena boda u ovom susretu Borussia je napredovala na drugo mjesto na ljestvici i ima samo bod manje od prvoplasiranog Bayerna, a ukoliko pobijede u svojim utakmicama ovog vikenda, Borussia iz Dormunda i Schalke će se bodovno izjednačiti s klubom iz Münchena.

U početnim trenucima susreta nije bilo mnogo zanimljivosti, a Borussia je povela nakon 11 minuta igre. Najzaslužniji za pogodak domaćina bio je vratar Bayerna Neuer koji je napravio veliku pogrešku i prilikom ispucavanja loptu dodao ravno u noge Reusu koji ju je smjestio u nebranjenu mrežu.

Dvije minute kasnije Bayern je prvi put ozbiljnije zaprijetio. Mario Gomez uputio je udarac glavom s pet metara, a vratar Borussije Marc-Andre ter Stegen brani njegov pokušaj.

Bayern je nastavio s pritiskom, u narednim minutama pokušavali su Arjen Robben i Anatolij Timoščuk, no njihovi udarci nisu bili opasni po gol domaćina. U tom razdoblju domaćini su se disciplinirano branili i čekali svoju priliku iz kontranapada.

U 40. minuti rezultat je pokušao poravnati Toni Kroos udarcem iz daljine, no taj pokušaj Stegen je odbio u korner. Nakon što nastojanja Bayerna da dođe do pogotka nisu uspjela, domaćini su povećali svoje vodstvo. U brzom kontranapadu Mike Hanke odlično je asistirao Patrick Herrmannu koji je sigurno svladao Neuera.

Do kraja poluvremena pokušao je Hanke udarcem iz daljine postići i treći zgoditak za domaćine, ali nije bio precizan te je prvi dio utakmice završen prednošću domaćina od 2:0.

Početak drugog poluvremena nije ponudio mnogo zanimljivosti. Gosti su preuzeli inicijativu na terenu i pokušali doći do pogotka, no obrana domaćina nije imala velikih problema s njihovim pokušajima.

Nakon što inicijativa gostiju nije urodila plodom, Borussia je postigla i treći pogodak. U brzo izvedenom napadu Reus je asistirao Herrmannu koji je ponovno siguran pred Neuerom i u 71. minuti postiže svoj drugi pogodak.

Bayern je uspio postići svoj prvi pogodak pet minuta kasnije. U gužvi u šesnaestercu domaćina nakon udarca iz kuta najbolje se snašao Schweinsteiger koji snažnim udarcem s pet metara šalje loptu u mrežu.

Do kraja susreta gosti su nastavili s pritiskom, no nisu imali uspjeha te je utakmica završena rezultatom 3:1 u korist Borussije iz Mönchengladbacha.

Hrvatski reprezentativci u momčadi Bayern Münchena Ivica Olić i Danijel Pranjić bili su na klupi za pričuve, no nisu ulazili u igru.

• LivFan21.01.2012. u 12:08
    samo mali ispravak golman je 92. godiste, ali svejedno, brani ko lud... znaju svabi kak se radi dobar igrac bas me zanima kaj ce njihova repka sa omladinom napravit na euro...
    LivFan
  • Obrisan korisnik21.01.2012. u 02:55
    A sto im to vrijedi sad kad Reus ode to više neće bit ista ekipa
  • Obrisan korisnik21.01.2012. u 02:29
  • Obrisan korisnik20.01.2012. u 23:21
    ovime je Njemačko prvenstvo postalo još zanimljivije... uf, kako mi fali Petica....
  • Obrisan korisnik20.01.2012. u 23:13
    Sjajna partija Borussie,uz veliki kiks Neura kod prvog gola,Reus kao i uvijek sjajan i ovaj dvostruki strijelac Hermann je klinac od 20 godina,u21 rep.Njemačke,a tek najbolji mladi golman svijeta ter Stegen koji je 1993 godište!!Šteta što Reus napušta Monchengladbach,grad od 250000 stanovnika,ali... [više na forumu]