Borna Rupnik • subota, 21.01.2012.

Prvo subotnje bundesligaško poslijepodne u 2012. godini nije donijelo sreću gostujućim momčadima. Domaćini su matirani tek jednom, a ni taj pogodak nije umanjio slavlje Schalkea...

Nakon poraza Bayerna u Mönchengladbachu u petak navečer, na terene je izašlo još deset bundesligaških klubova, a jedini koliko-toliko zadovoljan gost može biti Hannover, koji je uz "nulu" odnio bod Hoffenheim, u ne posebno lijepoj i vremenskim uvjetima otežanoj utakmici.

Isti je rezultat stajao i na semaforu u Freiburgu sve do 88. minute, kada je junakom utakmice protiv Augsburga posao Matthias Ginter, branič koji je prije dva dana napunio 18 godina. Sjajno je iskoristio svoju ulogu džokera s klupe i nakon dvadesetak minuta provedenih na terenu glavom zabio za pobjedu svog Freiburga.

Vezane vijesti

Jedan je pogodak bio dovoljan i Magathovom Wolfsburgu protiv Kölna, a strijelac je također utakmicu počeo na klupi za pričuve. Sebastian Polter ušao je na poluvremenu umjesto novopridošlog Vieirinhe, a precizan je bio glavom u 78. minuti na asistenciju Träscha. Wolfsburg je istrčao s četiri od devet dovedenih prinova, a za utakmicu nisu konkurirali ni ozlijeđeni Mandžukić ni otpisani Lakić i Čale. Jajalo je priliku dobio od 63. minute i zaradio žuti karton.

Berlinskoj Herthi, također zbog ozljede, nije mogao pomoći kapetan Mijatović, a Nürnberg je slavio rezultatom 2:0. Tri boda osigurali su Esswein i Maroh, pogocima pri kraju prvog, odnosno drugog poluvremena.

Najviše je pogodaka palo u Gelsenkirchenu, gdje je Schalke samouvjereno svladalo goste iz Stuttgarta te se bodovno poravnao s vodećim Bayernom. Loš dan za goste najavio je Matip golom već u trećoj minuti, a vodstvo je udvostručio Papadopoulos nakon desetak minuta u drugom dijelu. Na 3:0 povisio je Draxler, da bi Okazaki u 87. minuti ublažio poraz.