Bundesliga, 18. kolo, 22.01.2012, 17:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 3:2 Mainz 05
Mainz 05

Damir Žbulj • nedjelja, 22.01.2012.

U posljednjem dvoboju 18. kola njemačke Bundeslige Bayer ja na svom travnjaku ipak uspio do pobjede nad upornim Mainzom. Iako su domaći nogometaši vodili 2:0 na poluvremenu, u nastavku gosti brzinski dolaze do izjednačenja. No, pogodak odluke za pobjedu Bayera postigao je Lars Bender, u 70. minuti utakmice.

Uzbudljivu utakmicu s pet pogodaka odigrali su Bayer i Mainz u posljednjem dvoboju 18. kola njemačke nogometne Bundeslige.

Domaćin je imao otvaranje kakvo je samo poželjeti mogao, kada je već u desetoj minuti Pospech pospremio lotu u vlastitu mrežu i osigurao prednost Bayeru.

BayArena ponovno je proključala u 35. minuti dvoboja kada je Friedrich, nakon kornera Castra, glavom svladao Wetkla, za sigurnih i uvjerljivih 2:0, rezultat kojim se i otišlo na odmor.

No, u nastavku utakmice neka sasvim druga priča na travnjaku. Nakon samo pet minuta igre u nastavku Polanski koristi gužvu poslije dva pokušaja njegovih suigrača i posprema lotu u mrežu za 2:1, a samo tri minute kasnije šokirani domaćin ostaje bez rezultatske prednosti. Caligiuri koristi ubacivanje strijelca prvog pogotka Mainza Pospecha i poravnava na 2:2.

Nevjerojatni učinak Mainza u drugom poluvremenu ipak nije obeshrabrio domaćina. Kiessling je nakon sat vremena igre zamijenio Ballacka, a deset minuta kasnije ipak Bayer dolazi do odlučujuće prednosti i pobjedonosnog pogotka, svladavši Wetkla još jednom iz kornera. Ovaj put izvodi ga Kadlec, a egzekutor je Lars Bender.

Bez obzira na sve pokušaje gostiju u završnici dvoboja ostalo je na 3:2, čime je Bayer na šestoj poziciji s 29 osvojenih bodova ostao čvrsto na poziciji koja vodi u Europsku ligu iduće sezone. Mainz, bez obzira na solidnu igru, novim porazom ostao je samo bod više od opasno zone ispadanja.

U idućem kolu Bayer gostuje u Bremenu kod Werdera, dok će Mainz nastaviti borbu za opstanak na domaćem terenu protiv Freiburga.