Bundesliga, 18. kolo, 21.01.2012, 18:30 h
Kaiserslautern 0:0 Werder Bremen
Werder Bremen

Okvir gola sačuvao 0:0 u Kaiserslauternu

Borna Rupnik • subota, 21.01.2012.

Niti nogometaši Werdera nisu uspjeli popraviti golgeterski prosjek gostujućih momčadi u subotnjim ogledima u Bundesligi. Nisu postigli niti jedan, ali nisu ni primili, pa Kaiserslautern napuštaju s bodom u džepu...

Kaiserslautern je sa samo 13 postignutih pogodaka u 17 kola bio najneefikasnija momčad Njemačke u jesenskoj polusezoni, no malo su pogodaka i primali, tek 21. Na tome su ostali i nakon prve utakmice drugog dijela prvenstva jer su protiv Werdera odigrali 0:0.

Prvo je poluvrijeme obilježila i ozljeda Werderovog braniča Sebastiana Prödla, koji je imao bliski susret licem s nogom Dorgea Kouemahe te je u krvi napusti teren, a umjesto njega ušao je iskusni Mickael Silvestre.

Tri je puta tijekom utakmice neriješeni rezultat na semaforu sačuvao okvir gola. Tiffert je pucao iz slobodnog udarca u 43. minuti, a Wiese skrenuo do vratnice, dok je De Wit početkom nastavka naciljao prečku. Werderov udarac u vratnicu bio je djelo Rosenberga još u 20. minuti.

Imali su i jedni i drugi još svojih prigoda, premda ih je domaćin stvorio više, a posljednju je u sudačkoj nadoknadi propustio Kaiserslauternov napadač Swierczok - od pobjedničkog ga je pogotka dijelio tek poneki centimetar.

Crveni vragovi s osvojenim bodom ostaju u "opasnim" vodama, a Werder se tako nije uspio više približiti vodećoj četvorki.