Bundesliga, 18. kolo, 22.01.2012, 15:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 1:5 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Damir Žbulj • nedjelja, 22.01.2012.

Pobjedom u 18. kolu na gostovanju u Hamburgu dortmundska Borussija ponovno je stigla do vrha bundesligaškog poretka, izjednačivši se bodovno s Bayernom i Schalkeom. Domaći sastav nije uspio pružiti ozbiljan otpor, a od hrvatskih nogometaša samo je Mladen Petrić upisao 45 minuta drugog poluvremena.

Dvoboj HSV-a i dortmundske Borussije trebao je biti i hrvatski obračun, Mladena Petrića i Ive Iličevića kod domaćina te Ivan Perišić, kod gostiju. No, Iličević zbog ozljede nije nastupio, Petrić je, također zbog zdravstvenih problema, dobio priliku u drugih 45 minuta, dok je Perišić uvjerljivu pobjedu svoje ekipe odgledao s klupe.

Umjesto velikog obračuna na travnjaku, ovo je od prve minute bila jednosmjerna utakmica, prema konačnoj pobjedi aktualnih prvaka. Nakon početnog pritiska, lopta je u mreži završila po prvi puta već u 16. minuti utakmice. Loše ispucavanje domaćeg vratara i dobra kombinacija Kagawe i Grosskreutza, bili su dovoljni da njemački nogometaš s desetak metara pošalje loptu pored nemoćnog Drobnyja

Uzbudljiva utakmica nastavila se i u ostatku poluvremena, ali pred kraj je domaći vratar morao ponovno po loptu u mrežu. Lewandowski je napravio pomutnju u obrani HSV-a te je efektno poentirao za 0:2.

U nastavku utakmice Kačara je na travnjaku zamijenio Petrić, ali nije ofenzivniji pristup donio neke koristi domaćim nogometašima. Već je u 58. minuti sjajna Borussia uspjela postići i treći pogodak, a u strijelce se ovaj put upisao Kuba Blaszczykowski.

Isti igrač realizirao je i najstrožu kaznu u 76. minuti, nakon što je Diekmeier srušio Leitnera. I Lewandowksi je svojim drugim pogotkom, sedam minuta prije kraja, u potpunosti potopio HSV, postavivši rezultat na 0:5, dok je utješni pogodak za domaće nogometaše postigao Guerrero u 86. minuti utakmice.

Bila je to fantastična predstava aktualnih prvaka, koji u idućem kolu na domaćem terenu dočekuju Hoffenheim, dok je HSV gost u Berlinu kod Herthe.

• danchy23.01.2012. u 15:25
    tako je... ajmo po duplu krunu dečki!!!!!
    danchy
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 02:16
    Najjaci smo...idemo po duplu krunu...BVB
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 00:39
    Da, meni se čini da HSV možda ispada iz lige. Stvarno su rupa.
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 19:50
    što arnasen napravi od hsv-a -.-
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 19:34
    Pogledajte sa strane tablicu. Ovo je nevjerojatno! Ne sjećam se kad je prvenstvo neke jake lige bilo ovako zanimljivo.