Jolly JBŠ ugasio Svjetlost

Ivana Jurica • subota, 21.01.2012.

Nastavljena su dva niza košarkaša Jollyja Jadranske banke Šibenik: ostvarili su šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, a nastavili su i niz neporaženosti na Baldekinu u utakmicama A-1 lige. Ovog puta na Baldekinu je poražena Svjetlost iz Slavonskog Broda rezultatom 80:59, prvenstveno zahvaljujući odličnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini.

Jolly JBŠ – Svjetlost 80:59 (16:19, 20:4, 23:12, 21:24)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, 400 gledatelja
Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Tomislav Prpić i Tomislav Petrović (oba Zagreb)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Grubišić, Josipović 9, Petani 7, Katura 11, Vlaić 6, Vrlika 9, Režić 7, Mrva 8, Puljko 5, Ross 15, Gulam 3. Trener: Hrvoje Vlašić.

Svjetlost: Gama 10, Matuško, Šamija, Šamadan 15, Živković, Štimac 7, Koštomaj 16, Kljaić 5, Papac 6, Matasović, Bašljan. Trener: Mladen Erjavec.

Skokovi: Jolly JBŠ 31, Svjetlost 27
Asistencije: Jolly JBŠ 21, Svjetlost 8
Izgubljene lopte: Jolly JBŠ 14, Svjetlost 21
Prekršaji: Jolly JBŠ 24, Svjetlost 17

Niti nekoliko promjena u sastavu Brođanima nisu donijele ništa po pitanju bodova u Krešimirovu gradu. Za razliku od prošlog susreta u sastavu nije bilo Poščića, ali jest novih igrača Andreja Štimca i Tadeja Koštomaja. Kod domaćina, pak, samo jedna promjena i to kod zaštićenih igrača: umjesto Tomislava Gabrića koji se ozlijedio u prošlom kolu, u sastav je upao Tomislav Grubišić, povratnik nakon ozljede.

Uvodno vodstvo na utakmici imali su gosti: njihovi strijelci bili su Papac i Šamadan. Sve koševe domaće momčadi u prvih sedam minuta postigao je kapetan Ivo Josipović. Upravo njegovim koševima Jolly je prvi put poveo (9:7) u šestoj minuti. Druga trica Ljube Šamadana vrlo je brzo Brođanima donijela i najveće vodstvo na utakmici – 9:15. Tek u osmoj minuti drugi se domaći igrač, osim Josipovića upisuje u strijelce, tricu je pogodio mladi play Gulam. Koševima Režića i Vrlike Šibenčani opet dolaze do minimalne prednosti (16:15), ali na kraju prve četvrtine vodili su gosti – 16:19, nakon što su slobodna bacanja realizirali Koštomaj i Štimac.

I na ovoj utakmici Jolly je ponovno u drugoj četvrtini napravio veliku seriju: u četiri i pol minute igre napravili su 9:0 (pet koševa Puljka) i došli na 25:19. Papac tad realizira jedno slobodno bacanja, a domaći košarkaši i dalje nastavljaju svoju seriju. Dobre role Kature, Vlaića i prednost raste na + 15 (36:21). Obrana ponovno funkcionira jako dobro, Svjetlost nema rješenja u napadu, a prvi koš iz igre u drugoj četvrtini postižu tek u zadnjoj minuti poluvremena, preko Game.

Rezultatom 36:23 ušlo se u drugo poluvrijeme. Gama je košem otvorio i drugo poluvrijeme, ali Jolly JBŠ tada radi ponovno veliku seriju – 18:0. Nije nedostajalo atraktivnih poteza, zakucavanja Rossa i Vlaića, pa je u 27. minuti na semaforu svjetlilo najvećih +29 (54:25). Poslije gotovo sedam minuta bez koša Štimac je u 28. minuti postigao koš za goste. Preko Game i Koštomaja gosti su smanjili na -25 (59:35) uoči zadnjih deset minuta igre.

S dvije trice (Šamadan, Koštomaj) gosti otvaraju zadnju četvrtinu. Domaćin je uvodne tri minute bez koša, ali razlika je prevelika da bi je Brođani ugrozili. Uz Rossa u tim trenucima efikasan je i Vrlika, dvije trice ubacuje i Mrva, pa je rezultat 76:54. Goste su u tim trenucima predvodili Slovenac Koštomaj i Šamadan. Konačnih 80:59 postavio je Katura.

Domaćin je bio bolji u svim elementima, pa je i pobjeda posve zasluženo ostala na Baldekinu. Uz Rossa koji je postigao 15 i Katuru s 11 koševa, vrlo dobru partiju odigrali su i Vlaić i Režić. Kod Svjetlosti trojica su bila dvoznamenkasta: Koštomaj je postigao 16, Šamadan 15, a Gama 10 koševa.

U sljedećem kolu Jolly Jadranska banka Šibenik gostuje u Sinju, a Svjetlost dočekuje Split.

• Marsonia22.01.2012. u 11:19
    Vidi se da si ti teški stručnjak, nema šta...Da imalo pratiš košarku bilo bi ti jasno koje su se turbulencije događale u Brodu, a vi ste u zadnjih 10-15 godina na marginama svih margina (nažalost, obzirom na tradiciju!) i sada se uhvatili sponzorstva tajkuna pa smo svi jako pametni. Uostalom, zašto... [više na forumu]
    Marsonia
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 01:54
    Gledao sam dosta susreta prošle sezone dok je jolly bio u drugoj ligii vidio bar tri momčadi koje bi lakoćom dobile svjetlost. Šta ta ekipa radi u a-1 ligi? Jollyevci su igrali bez ikakvog motiva i volje 1. poluvrime, drugo s bez josipovića, i svejedno ih masakrirali. U 2. četvrtini jedno 5-6... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.01.2012. u 23:42