Zabok tricama slomio Riječane

Bojan Meštrović • subota, 21.01.2012.

U posljednjoj odigranoj utakmici 14. kola A-1 košarkaške lige Zabok je imao odličnu šutersku večer i s lakoćom svladao goste iz Rijeke. Gosti su se držali do poluvremena, ali u nastavku je uslijedio veliki pad u igri Kvarnera.

ZABOK - KVARNER 2010 90:76 (18:20, 24:14, 28:20, 20:22)

Bedekovčina, dvorana SŠ Bedekovčina

Zabok: Pešut 10, Zadravec 3, Janković 11, Lež 10, Turk, Bubalo 11, Črnjević 2, Perinčić 5, Tomas 20, Bašić 17, Kraljević 1
Trener: Dragutin Črnjević

Kvarner 2010: Češković 20, Blajić 4, Kučan, Šimović 18, Surina 12, Juričić 6, Cinac 16, Pehar, Boban, Legović, Širko, Lipovščak
Trener: Aramis Naglić

Zabočani su prošlu godinu završili s tri uzastopna ligaška poraza, a nakon praznika su počeli bolje igrati i večeras došli do treće pobjede u nizu. Poslije Dubrovnika i Darde, pao je i riječki Kvarner.

Riječani su dobro započeli susret i nakon tri minute, uz šest koševa Cinca, vodili 9:4. Vodstvo se koševima najboljih igrača Kvarnera Češkovića i Šimovića povećalo do 20:11, ali iskusni Ivan Tomas je do kraja četvrtine vratio svoju ekipu na prihvatljivih dva poena zaostatka (18:20).

Nakon Juričićeve trice činilo se da bi se gosti ponovno mogli odvojiti na veću razliku, no takvo nešto odlučio je spriječiti 20-godišnji centar Domagoj Bubalo koji je u dvije minute postigao sedam poena i odveo Zabočane do vodstva 30:23. Kvarner se Šimovićevim koševima u 18. minuti vratio na minus jedan (31:30), ali to je bilo zadnje što su gledatelji u Bedekovčini mogli vidjeti od gostiju. Bivši Kvarnerovac Saša Janković je do poluvremena ubacio tricu i polaganje te su domaćini na odmor otišli s rezultatom 42:34.

Kvarner se sredinom treće četvrtine uspio približiti na 59:53, ali tada Zabok predvođen Tomasom u tri minute radi seriju 15:1, dolazi do +20 (74:64) i lagano rješava utakmicu. U posljednjoj četvrtini domaći igrači su samo održavali prednost, a završilo je konačnim rezultatom 90:76.

Zabočani su goste slomili tricama (11/22), od kojih je tri ubacio Domagoj Bašić (17 koš). Najbolji je u redovima domaćina ipak je bio Tomas s 20 koševa i pet asistencija. Češković je za goste zabio 20, Šimović 18 uz devet skokova, a Cinac 16 uz deset skokova, ali ostali Kvarneraši večeras nisu bili raspoloženi.