Dubrovčani prekinuli niz poraza

Lovro Štrbinić • petak, 20.01.2012.

Košarkaši Dubrovnika svladali su nakon sedam poraza u nizu momčad Sonika rezultatom 77:62. Prva je to pobjeda Dubrovčana nakon 69 dana "suše", ukupno druga u sezoni.

U prvom susretu 14. kola A1 lige u Gospinom polju susreli su se domaći Dubrovnik i Sonik. Gosti su došli osokoljeni uvjerljivom pobjedom nad Splitom, ali Dubrovčani su na kraju izborili drugu pobjedu ove sezone.

Ključna je bila serija 15:0 na prijelazu prve i druge četvrtine, koja je zaostatak 16:22 pretvorila u 31:22 za domaćine. Na poluvremenu je Dubrovnik vodio 39:36, a u sljedećih deset minuta su podignuli prednost na četiri razlike.

Sredinom posljednje četvrtine domaćini imaju 60:50, a dvije i pol minute do kraja na semaforu piše 70:56. Do kraja nije bilo velike drame i nakon 69 dana i pobjede nad Alkarom Dubrovnik je slavio rezultatom 77:62.

Najbolji među pobjednicima bio je Mario Hajdić s 21 poenom i osam skokova, a Maro Lučić je ubacio 15 poena uz šest skokova. Jedan poen manje postigao je Ivan Begić, dok se na 12 koševa zaustavio Mislav Perić.

Kod gostiju se istaknuo Čakarun s 21 poenom, a pratio ga je Pešut s 15 ubačenih koševa. U sljedećem kolu Dubrovnik gostuje u Križevcima, a Sonik dočekuje Kvarner.