Zadar "pregazio" Alkar

Iz dvorane Krešimira Ćosića:Mišo Gulić • subota, 21.01.2012.

Zadar je u Višnjiku lakše od očekivanog svladao momčad sinjskog Alkara koja ni u jednom segmentu košarkaške igre nije uspjela parirati raspoloženom domaćinu. Bila je to klasična igra mačke i miša, a gostima ionako "pravo" prvenstvo počinje narednim dvobojem protiv Jolly JBŠ-a, stoga ovaj visok poraz među Sinjanima neće izazvati nikakve potrese.

Zadar - Alkar 97:51

Zadar, SC Krešimir Ćosić, gledatelja: 1000

Zadar: Radić (10), Zadnik, Šango (5), Krapić (18), Vragović (15), Delaš (10), Smolić (8), Olivari, Ivanov (7), Ramljak (2), Kaštropil (11), Batur (11).
Trener: Aleš Pipan

Alkar: Rogić (10), Bubalo (6), Ćurković, Gaurina (5), Župić, Lozančić (12), Anzulović (4), S. Modrić (2), Tešija (3), M. Modrić, Kanaet, Vrančić.
Trener: Damir Domazet

Koševima Delaša i Krapića Zadar je zarana stvorio osjetnu prednost od 14:2. Sinjani su na samom početku dosta griješili u organizaciji igre, prilično jeftino "prodali" nekoliko lopti, stoga je već u 4. minuti gostujući trener pozvao minutu odmora, no pomaka na bolje i dalje nije bilo.

Prve koševe iz igre za Alkar je zabio Bubalo tek u petoj minuti susreta, stoga je očekivano prednost domaćih rasla iz minute u minutu, da bi u šestoj ona iznosila 17:5. Ni do kraja četvrtine Sinjani nisu uspjeli uspostaviti ravnotežu pa je nakon prvih deset minuta semafor pokazivao rezultat od 21:9.

Tricom Šanga Zadar je otvorio drugu četvrtinu, nadovezao se na to i Kaštropil s četiri koša pa je prednost Zadrana nakon 13. minuta igre iznosila velikih +17 (27:10), a nekoliko minuta potom se popela i na 33:10.

Maligani u Zadru

Ni ovo gostovanje Alkara nije prošlo bez bez njegovih najvjernijih Maligana, njih oko stotinu, koji su bez obzira na veliki rezultatski deficit neumorno bodrili svoju momčad tijekom cijele utakmice. Nisu Sinjani zaboravili gdje su došli i čije ime nosi velebna dvorana na Višnjiku pa su stoga zaradili i veliki pljesak dobro raspoložene zadarske publike. Na kraju zajednička pjesma obje navijačke skupine i veliki sportski pozdravi do novog susreta, dokazano košarkaških prijatelja.

Baš kao i u uvodnoj četvrtini prvi koš iz igre Alkar postiže nakon pet minuta igre, međutim problemi s organizacijom napada su se nastavili i dalje. Trener Alkara je uporno pokušavao rotacijama pronaći raspoloženu petorku, no to mu nije polazilo za rukom pa su Zadrani, nakon što je Vragović pogodio dvije vezane trice, na odmor otišli s velikom prednošću od 43:18.

Dobra igra domaćih se nastavila i u nastavku, Sinjani kao da nisu postojali na parketu, jurili su iz greške u grešku, dok je u isto vrijeme rezultatska prednost narasla na, do tada, rekordnih +38 (72:34).

Posljednjih deset minuta susreta nisu ponudilo ništa što se do tada već nije moglo vidjeti. Zadar je nastavio "šamarati" zbunjene Sinjane koji su lopte gubili na najnezamislivije moguće načine. U jednom trenutku prednost domaćih je dosegla nevjerojatnih +49 (91:42), ali susret je ipak zaključen s nešto "ugodnijih" 97:51.

Alkar će u narednom kolu u vrlo važnoj utakmici po njih ugostiti momčad Jolly JBŠ-a, dok će sve bolji Zadrani novu pobjedu tražiti u srazu s VROS Dardom u srcu Baranje.