Euro 2012. - Skupina II, 2. kolo, 24.01.2012, 20:10 h
Mađarska 30:32 Slovenija
Slovenija

Slovenska pobjeda za hrvatsko polufinale

Simon Maljevac • utorak, 24.01.2012.

Reprezentacija Slovenije svladala je Mađarsku 32:30 i tom pobjedom potvrdila prolazak Hrvatske u polufinale Europskog rukometnog prvenstva. Slovenija je ostala u igri za treće mjesto u skupini i kvalifikacije za Olimpijske igre.

Posljednja utakmica drugog kola Skupine II donijela je pobjedu Slovenije protiv Mađarske 32:30. Pobjeda Slovenije donijela je veliko oduševljenje u hrvatskom taboru, jer su porazom Mađarske Kauboji osigurali najmanje drugu poziciju u skupini i tako se plasirali u polufinale Europskog rukometnog prvenstva. Mađari su ovim porazom ostali bez šansi za polufinale i u utakmici protiv Hrvatske borit će se za treće mjesto u skupini.

Mađari su utakmicu otvorili pogotkom Mocsaia, no to je bilo njihovo jedino vodstvo u prvih trideset minuta. Slovenci su brzo preuzeli igru u svoje ruke, Dolenec i Špiler su iskoristili brojčanu prednost i doveli svoju reprezentaciju u 12. minuti do vodstva 6:3. Mađarska obrana 6-0 imala je velikih problema s brzim vanjskim igračima Slovenije, a ni vratar Mikler nije bio na nivou, tako da je Slovenija i u nastavku održavala vodstvo. U 18. minuti poveli su 9:5, međutim četiri minute kasnije Mocsai opet dovodi Mađarsku na samo dva pogotka zaostatka. Pet minuta prije kraja na mađarski gol dolazi Fazekas, a Ancsin u posljednje dvije minute dvaput lijepo pogađa s devet metara, tako da Mađarska na odmor odlazi s minimalnim zaostatkom 14:13.

Mađarski vratari su u prvom poluvremenu upisali samo jednu obranu, dok je na drugoj strani briljirao Škof s devet obrana, a u napadu je najraspoloženiji bio Gajić s tri pogotka.

Raspoloženi Slovenci su odlično otvorili i drugi dio utakmice. Dolenec i Gajić su bili nezaustavljivi, a zahvaljujući seriji 6:1 u prvih osam minuta drugog poluvremena Slovenija dolazi do vodstva 20:14. U 40. minuti su Mađari ostali bez najboljeg obrambenog igrača Ilyesa, koji je zaradio crveni karton zbog trećeg isključenja, a Slovenci su opet poveli s +6 (23:17).

Putics i Krivokapić su u sljedećim minutama približili Mađare na samo tri pogotka zaostatka, a Krivokapić je 15 minuta prije kraja utakmice imao priliku smanjiti na dva pogotka zaostatka, no njegov udarac je zaustavila vratnica. U sljedećem napadu Zorman povisuje na 24:20, međutim Krivokapić deset minuta prije kraja Mađare nakon dugo vremena dovodi na -2 (26:24).

Mađari su u 52. minuti smanjili na 27:26, no slovensku crnu seriju prekinuo je Gajić, a zahvaljujući obranama drugog vratara Prošta i boljoj igri u napadu Slovenija dvije minute kasnije dolazi do 30:26. Putics vrača Mađare pet minuta prije kraja na 30:28, a minutu kasnije isti igrač u igri s igračem više pogađa za 31:29. Gajić je nakon toga bio uspješan za +3 Slovenije, no u sljedećem napadu Fazekas mu je obranio zicer u protunapadu i ostavio Mađare u igri. Njegovi suigrači ipak ne koriste priliku i brzo gube loptu, tako da Slovenija u posljednju minutu ulazi s vodstvom 32:29, a Csaszar dvadeset sekundi prije kraja postavlja konačnih 32:30.

Najbolji igrač Slovenije bio je fantastični Dragan Gajić s 13 pogodaka, a odlično su mu asistirali Jure Dolenec s pet pogodaka i Gorazd Škof s 12 obrana. Kod Mađara je najefikasniji bio Barna Putics sa sedam golova, Gabor Czaszar je postigao pet, a mađarski vratari zajedno su skupili samo četiri obrane.

• Obrisan korisnik25.01.2012. u 10:35
    Cestitke Sloveniji na velikoj borbi! Imaju mladu momčad, a sa svima su bili egal i većinu utakmica su izgubili na neiskustvo! U budućnosti se od njih može očekivati česta borba za polufinala! Još da imaju Kavtičnika... Al možda je bolje za njih da ga nema ako ne želi igrati za svoju reprezentaciju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.01.2012. u 08:35
    ovom pobjedom su se slovenci maaaalo odužili za ono kopanje oka metličiću, 2004.!
  • Obrisan korisnik25.01.2012. u 00:44
    Ne,ne ja oću meč sa Srbima u polufinalu,jer bolji smo i kvalitetnij i dobit ćemo ih 100% neće im pomoći ni 20 iljada navijača u to sam siguran!!
  • Obrisan korisnik25.01.2012. u 00:36
    ako ne pobjede to znači sa Srbima igrmao u polufinalu,koje će to klanje biti da ne kažem holokaust :D
  • Deni8825.01.2012. u 00:16