Brođani ostali u igri za Ligu za prvaka

Bernard Jurišić • petak, 27.01.2012.

Ni četvrtu sezonu zaredom košarkaši Splita nisu uspjeli pobijediti u Slavonskom Brodu. "Desetkovana" splitska momčad dugo se hrvala s domaćinima, koji su na kraju ipak ubilježili važnu pobjedu glede plasmana u Ligu za prvaka...

Košarkaši Svjetlosti ostali su u igri za plasman u Ligu za prvaka. Pobjedom protiv Splita 64:54 Brođani su najavili nastavak borbe za proljeće u hrvatskoj košarkaškoj eliti.

Desetkovani Splićani i "zaštićena" petorka

Mukama i problemima splitske momčadi ove sezone nikako da dođe kraj. Uz već duže ozlijeđene Katića, Grgurevića i Dijana, u Slavonski Brod nije doputovao ni Filipović, viroza je tijekom tjedna pokosila gotovo pola svlačionice, a uoči početka utakmice najbolji strijelac A-1 lige Ivan Mimica dobio je temperaturu i veliki dio susreta prosjedio na klupi, završivši bez ubačaja. Uz to, u posljednjoj četvrtini zglob je ozlijedio Sobin, a u posljednjoj minuti Reinholt je zaradio ozljedu ramena i "nokaut" uz raskrvavljeni nos.

Debitantske minute u žutom dresu ubilježio je 16-godišnji zlatni kadet Paolo Marinelli, a zanimljivo je da je u jednom trenutku u drugoj četvrtini na parketu u dresu Žutih bila kompletno "zaštićena" petorka: Marinelli (16 godina), Markulin (19), Reinholt (18), Vuković (18), Najev (19).

Brođani su puno bolje otvorili utakmicu (9:0), a Splićani su prve poene postigli tek nakon četiri minute. U završnici prve četvrtine prednost domaćina bila je već visokih 20:7, no dignutom obrambenom agresijom i serijom 13:0 na otvaranju druge četvrtine gosti su izjednačili na 20:20.

Potpuno golobrada splitska momčad uspjela je potpuno preokrenuti rezultat i tricom Reinholta prvi, ali i posljednji put na utakmici povesti (23:26). Upravo je 19-godišnji Danac unio puno energije u splitske redove i bio jedan od motora preokreta prije poluvremena.

U trećoj četvrtini razigrao se slovenski razigravač Koštomaj, kojeg splitski braniči nisu uspijevali kontrolirati. Splićani su se još do 23. minute držali u priključku (31:30), da bi pod dirigentskom palicom Koštomaja Svjetlost otišla na 45:32 minutu prije kraja treće četvrtine.

Splićani su se trudili vratiti, no radili su puno napadačkih pogrešaka. Mimica je bio pod temperaturom i prvi put ove sezone utakmicu završio bez ubačaja, Subotić nije imao svoj dan (tek četiri poena) i bilo je jasno da će mlada splitska momčad teško na kraj s motiviranim domaćinima.

U posljednjoj četvrtini Svjetlost je držala desetak poena prednosti, Splićani su se primaknuli na 55:49 u pretposljednjoj minuti, no Koštomaj nije dozvolio daljnje primicanje Žutih i s linije slobodnih bacanja potvrdio važnu pobjedu svoje momčadi.

Koštomaj je bio prvo ime susreta s 20 poena, Papac je dodao 13, Šamadan 10 kod Brođana, dok su kod Splita Sobin i Babić zabili po 12, Reinholt i Matić po 10.

• Obrisan korisnik01.02.2012. u 07:38
    Piksi... vrhunca faca .... teško bi se za njega reklo da je nitko. Kakav igrač.. takav trener.. sjajan. Pola sata prije? Zar se može tada u dvoranu? Hm.. znam tko je Očašić.. al za Bujana nikada čuo. Ahaaa, sad sam skontao.. pa ti radiš za gradsku sigurnost na vratima dvorane
  • Obrisan korisnik31.01.2012. u 16:14
    Možda je Pixi nitko!!? a gadan problem nemam nego sam povirija u dvoranu nekih po ure prije utakmice i ovaj se šepiri po parketu, malo kod delegata, malo kod Oćašića malo priča s Bujanom. možda je nudija svoje usluge Križevcima. a usrićili bi se :) ko prstom u go...
  • Obrisan korisnik31.01.2012. u 07:36
    Nisam baš shvatio što je pjesnik htio reći... al ako jesam.. Svaki trener koji osvoji bilo koju titulu zaslužuje pažnju.. pa i Pile i Nazor. Osim toga.. Nazora nitko nije škartao pa ne pričaj svašta okolo kad neznaš šta se događalo tada..  Ili si i tada bio u klubu?
  • Obrisan korisnik31.01.2012. u 07:32
    ? Mislim da imaš gadan problem... na utakmicu sam došao 15ak minuta prije i nisam ga vidio sa tribine na parketu ni minute
  • Obrisan korisnik30.01.2012. u 20:36
    a eto ti mu želiš dobro škovrlje. manji su luzeri ovi iz broda koji još mogu dovatit ligu za prvaka, igrali su naši bez doprinosa starijih a i sobin se ozljedija. to šta je pile osvaja juniorske titule važno je samo zato šta je rič o piletu. i nazor ih je osvaja pa su ga škartali. a vušković je... [više na forumu]