Kvarner neuspješan u Jazinama

Vedran Filipović • subota, 28.01.2012.

Košarkaši Sonik Puntamike u Jazinama su bili bolji od Kvarnera 2010 sa 65:57. Zadrane je predvodio Marić s 15 koševa, a bitka za Ligu za prvaka nastavlja se.

Sonik se slavljem nad Kvarnerom osvetio Riječanima za poraz u prvom dijelu sezone. Domaći su bolje otvorili susret, početkom druge četvrtine otišli su na 27:19 košem Marina Šarlije.

Obje momčadi su u borbi za plasman među prvih pet momčadi, stoga su bodovi bili zlata vrijedni. Šimović je vukao Naglićevu momčad cijelo prvo poluvrijeme u kojem je Sonik održavao prednost od desetak pogodaka. Ipak, pred kraj došlo je do opuštanja, pa se u svlačionice ide s 36:32.

Nastavak je ponudio scenarij s početka, mini serijom 5:0 domaći su otišli na +9, no potom je uslijedilo razdoblje dobre gostujuće igre. Kvarner se sredinom trećih deset minuta približio samo na koš zaostatka, no Sonik predvođen Dražovićem vraća opipljiviju prednost.

U posljednju se četvrtinu ušlo s 50:47, no momci Nevena Plantaka bili su bolji protivnik cijelu utakmicu. Kada su na pet minuta do kraja došli do dvoznamenkaste prednosti (65:55) priči je bio kraj te su gosti iz Rijeke uspjeli tek neznatno ublažiti poraz.

Puntamičane su do šeste ovosezonske pobjede nosili Marić s 15 te Šarlija s 10 poena dok su Riječane u igri držali Šimović s 18 i Cinac s 15 koševa.