Križevčani pali od fenjeraša

Branko Barić • subota, 28.01.2012.

Ako za poraz Splita od Svjetlosti uzmemo u obzir ozljede ključnih igrača Žutih, možemo reći kako se najveće iznenađenje 15. kola A-1 lige dogodilo u Križevcima. Posljednjeplasirani Dubrovnik dugo se držao u egalu s favoriziranim domaćinom, a onda ga u samoj završnici dotukao serijom 15-0 te tako upisao svoju tek treću pobjedu.

Domaćini su nešto bolje ušli u susret te su pred kraj prve četvrtine poveli sa 16:9. Dubrovčani do prvog intervala smanjuju na 18:14, a odmah po povratku na parket Karač postiže tricu za minimalnih 18:17. Ponajviše zahvaljujući raspoloženom Svobodi Križevci održavaju svoju prednost, no ona ne prelazi šest poena razlike, s kojima završava i poluvrijeme (44:38).

Serijom 6-0 gosti odmah u startu drugog dijela vraćaju susret u potpuni egal. Svoboda, Žitko i Gligora svojim koševima još neko vrijeme drže Križevce u vodstvu, no pred kraj treće četvrtine Diminić i Perić donose prvu prednost Gosparima nakon uvodnih 0:2. Koš za koš se igralo sve do sredine posljednje četvrtine, a onda domaća momčad nestaje s terena. Gosti rade seriju 15-0 koju zaključuje Perić svojim poenima za konačnih 68:80.

Perić je ujedno bio i najefikasniji igrač susreta s 27 postignutih koševa, a odličnu partiju kod pobjednika pružio je i Karač s 19 poena i šest skokova. Najraspoloženiji u redovima Križevaca bili su Svoboda s 15 te Grgat s 13 poena. Dubrovnik je unatoč ovoj pobjedi s omjerom 3-11 uvjerljivo posljednji na prvoligaškoj ljestvici, a najbliži su mu Alkar i Darda s dvije pobjede više i utakmicom manje.

• Obrisan korisnik29.01.2012. u 10:47
    E moji Križevci. Rijesite se tog Bujana i njegovih pulena.
  • Obrisan korisnik28.01.2012. u 23:41
    Istina je,Dubrovnik je fenjeraš,ali sa dvije pobjede kod kuće(mislim na Svjetlost i Dardu),opstanak u ligi nije nemoguća misija.Dubrovnik ima kvalitetu za prvu ligu,i siguran sam da ćemo i dogodine igrati u prvoligaškom društvu.