Lazio
Lazio 3:2 Cesena
Cesena

Ivana Spahija • četvrtak, 09.02.2012.

U prvoj utakmici 23. kola Serie A, Lazio je na Olimpicu preokretom svladao Cesenu i uzeo važna tri boda u borbi za sam vrh ljestvice. Rimljani su prilično loše ušli u utakmicu i nakon samo pola sata suočili se s dva pogotka zaostatka, ali su odličnim drugim poluvremenom uspjeli doći do preokreta i upisali važnu pobjedu...

Nogometaši Lazija napravili su priličan podvig u otvaranju 23. kola, uspjeli su prebroditi krizu koja ih je zatekla u prvom dijelu dvoboja s Cesenom i u samo 17 minuta nadoknadili su zaostatak od dva pogotka te u konačnici rezultatom 3:2 uzeli pobjedu. Izabranici Edoarda Reje ovom su pobjedom došli na treće mjesto i za Juventusom, koji ima i dvije utakmice manje, trenutno zaostaju tri boda.

Lazio je do vodstva mogao doći već u trećoj minuti susreta, Klose je izbio sam ispred gola Cesene, ali je odlično reagirao gostujući vratar Antonioli. Minutu kasnije bljesnula je prilika na drugoj strani, odlično je iz daljine gađao Iaquinta, ali je na visini zadatka bio čuvar mreže Lazija Marchetti.

Vezane vijesti

Cesena je do pogotka došla u 13. minuti, Iaquinta je dobro uposlio Mutua, koji je pronašao put do mreže Marchettija za vodstvo Cesene od 1:0. Lazio je pokušao uzvratiti u 15. minuti, ali je Klose pogodio vratnicu. Novi hladan tuš za Rimljane uslijedio je u 31. minuti susreta, Konko je u prostoru srušio Mutua, sudac je pokazao na bijelu točku, odakle je Iaquinta vodstvo gostiju povisio na 2:0.

No, to je bila tek uvertira za naglo buđenje Lazija koje je uslijedilo po povratku s odmora. Hernanes je lijepim pogotkom s ruba prostora smanjio vodstvo Cesene na 2:1, a devet minuta kasnije Lulić je nakon asistencije Kozaka poravnao rezultat na 2:2. Do potpunog preokreta i velike pobjede Lazio je došao u 62. minuti susreta kada je Kozak svojim pogotkom postavio rezultat na konačnih 3:2 i važna tri boda ostavio na Olimpicu.

• Obrisan korisnik10.02.2012. u 09:58
    Onaj Lulić im je pojačanje da nemreš vjerovat...
  • Obrisan korisnik10.02.2012. u 08:30
    Namještaljka.
  • Obrisan korisnik10.02.2012. u 07:30
    a ja već bio prežalio tiket kad ono..
  • Obrisan korisnik10.02.2012. u 03:17
    uopće se nigdje u tekstu ne navodi da je konko dobio crveni za taj penal za 2-0 cesene. a "čudo" je upravo zbog toga. preokret sam po sebi protiv predzadnje ekipe u ligi ne bi bio podvig da nije ostvaren s igračem manje