Cagliari 2:1 Palermo
Palermo

Palermo pao na Sardiniji

Mišo Gulić • subota, 11.02.2012.

Posljednji susret subotnjeg dijela programa Serie A, između Cagliarija i Palerma, zaključen je slavljem domaćih, dok su gosti i dalje nakon 23. kola ostali s nulom u rubrici gostujuće pobjede.

Vrlo uzbudljivu utakmicu na stadionu Sant Elia u Cagliariju su odigrali domaćin i njihov gost sa Sicilije, momčad Palerma. S nova tri boda na kontu domaći su se probili u gornji dom, točnije na devetu poziciju, dok je momčad Igora Budana ostala na osmoj s tek bodom više od svojih večerašnjih suparnika.

Iako u prvom dijelu nije viđen zgoditak, gledatelji su mogli biti zadovoljni s viđenim na terenu, pogotovo što je domaća momčad imala inicijativu, doduše blagu, međutim na odmor se ipak otišlo s rezultatom kojim se i počelo, 0:0.

Bez pobjede u gostima

Palermo ni nakon 23 kola ne zna za puni plijen u gostima. U 12 gostujućih susreta Sicilijanci su ulovili tek mršava četiri boda i po toj statistici su drugi najlošiji u ligi. No, relativno dobru poziciju na ljestvici mogu zahvaliti domaćem učinku od devet pobjeda i tek dva poraza, čime su također drugi u ligi, ovaj put u pozitivnom kontekstu.

Nastavak su susreta je ponudio pritisak domaće momčadi odmah po otvaranju, a to je za "posljedicu" imalo gol u mreži Palerma. Naime, u 56. minuti Ibarbo je uposlio Pinillu koji trese mrežu gostiju za vodstvo Cagliarija od 1:0.

Pokušao je gostujući trener promijeniti tijek zbivanja s nekolicinom izmjena, međutim nije to dalo ploda, a u 81, minuti, nakon što je za domaće pogodio Dessena, semafor je pokazivao rezultat od 2:0.

Očajnički pokušaji Palerma su urodili plodom dvije minute potom kada je Hernandez udarcem s bijele točke utakmicu ponovno učinio uzbudljivom. Ipak, do kraja, unatoč silnim nastojanjima gostiju da dođu do izjednačenja, rezultat se nije mijenjao pa su bodovi ostali na Sardiniji.