Vedran Filipović • ponedjeljak, 13.02.2012.

U 23. kolu talijanske Serie A Napoli je bez većih problema nadvisio Chievo, dok je Roma protiv Siene još jednom pokazala sklonost oscilacijama.

U punoj spremi izašao je Napoli na San Paolu po tri boda protiv Chieva, a to su i ostvarili s dva pogotka u prvom dijelu. Lavezzi i Inler prvi su zaprijetili gostujućoj mreži koja se zatresla nakon 15 minuta igre. Spomenuti argentinski napadač ubacio je za Britosa koji vara Sorrentina za 1:0.

Ove sezone Mazzarrijevi momci nisu izgubili kada su na domaćem terenu poveli, no udarce Paloschija i Pellissiera morao je zaustavljati Morgan de Sanctis. U 38. minuti riješeno je pitanje pobjednika. Požrtvovni Cavani izborio je najstrožu kaznu koju je sam mirno i realizirao za povećanje vodstva.

Nogometaši iz Verone dobro su otvorili drugi dio, Pellissier je bio neprecizan u 55. kao i Bradley samo minutu ranije. Ipak, nedugo zatim, domaći je trener počeo s rotacijama, ušli su Maggio i Pandev te Chievo nije stvorio ozbiljniju situaciju pred domaćim golom.

Napoli je trenutačno na sedmom mjestu poretka s 34 boda, samo bod iza Rome koja je večeras pala na Artemio Franchiju.

Napad Vučice ostao je isti kao i u prošlom kolu, Enrique nije imao razloga mijenjati trojac Lamela, Borini i Totti koji su razmontirali poljuljani Interov brod.

Odmah su gosti napali, no udarci Lamele i Tottija nisu pronašli cilj, baš kao ni oni Destra i Brienze. Ključni trenutak dogodio se zapravo u posljednjoj minuti prvog dijela kada je ozlijeđenog Juana zamijenio danski stoper Simon Kjaer.

Rezervni je igrač nakon šest minuta nastavka i požutio zbog skrivljenog jedanaesterca kojeg je u pogodak pretočio Emmanuele Calaio svojim desetim ovosezonskim golom. Krenuli su gosti po izjednačenje, na travnjak su došli Osvaldo i Bojan, no Pegolo se nije dao prevariti i tri boda su ostala kod Siene.