Primera División, 23. kolo, 13.02.2012, 21:00 h
Real Sociedad
Real Sociedad 2:0 Sevilla
Sevilla

Dino Brumec • ponedjeljak, 13.02.2012.

Odigrana je i posljednja utakmica ovog kola španjolske lige. Susreli su se Real Sociedad i Sevilla, a domaćini su odnijeli pobjedu 2:0 i tako preskočili goste iz Andaluzije na ljestvici.

Real Sociedad – Sevilla 2:0 (0:0)

Real Sociedad: Bravo – C. Martinez, Gonzalez, I. Martinez, Cadamuro, Bergara, Prieto, Aranburu, Pardo (Demidov), Agirretxe (Griezmann), Vela (Llorente)

Sevilla: Palop – Fazio, Navarro, Coke, Cala, Navas, Trochowski, Campana (Rakitić), Reyes (Luna), Negredo, Manu (Kanoute)

Završna utakmica 23. kola najvišeg razreda španjolskog nogometa odigrana je u San Sebastianu gdje je Real Sociedad dočekao Sevillu. Bio je to dvoboj dvije momčadi koje su na ljestvici prije utakmice bile udaljene samo dva boda. Sevilla je dosad skupila 26 bodova, dok je večerašnji domaćin ostao na dva manje te jedno mjesto i jedan bod iznad opasne zone. Očigledno su bodovi bili potrebni i jednima i drugima kako bi čim prije odmakli od "opasnih pozicija".

Najvažnija vijest na početku utakmice za Hrvate bila je ta da je Ivan Rakitić ogled započeo sjedeći na klupi. Prvu priliku imali su domaćini kada je Carlos Vela u 13. minuti izbio sam pred Palopa, ali pogodio je vratnicu. U 20. minut Xabi Prieto uputio je zanimljiv udarac glavom nakon kornera za Real Sociedad, ali lopta je otišla pored gola, a isti učinak imao je i udarac Parda osam minuta kasnije.

U 32. minuti bila je prilika za goste, ali je udarac glavom Negreda otišao pored gola. Šest minuta nakon toga opet dobra šansa za domaćine, ali lijepi udarac Agirretxea završava pored gola Palopa. U 41. minuti gledatelji su vidjeli nevjerojatnu obranu Palopa koji je zaustavio udarac Vele s udaljenosti od otprilike tri metra od gola i tako sačuvao mrežu Seville, a na odmor se otišlo početnim rezultatom 0:0.

Drugi dio počeo je opet dosta žustro kao što se igralo i veći dio prvog poluvremena. U 62. minuti bila je sporna situacija kada je Xavi Prieto pao u šesnaestercu gostiju, ali sudac utakmice ostao je nijem. Dvije minute kasnije Vela je iskoristio odbijenu loptu u šesnaestercu Seville i lijepim volejem doveo Sociedad u vodstvo. U 68. minuti već je 2:0, a pogodak je prekrasnim udarcem postigao Pardo. U 71. minuti Rakitić je ušao u igru zamijenivši Campanu. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao i Real Sociedad potpuno je zasluženo osvojio tri boda.

Sevilla u sljedećem kolu dočekuje u Andaluziji Osasunu, dok Sociedad ide u goste Granadi gdje će igrati protiv direktnih konkurenata za ostanak u ligi.