Primera División, 23. kolo, 12.02.2012, 12:00 h
Espanyol
Espanyol 0:2 Zaragoza
Zaragoza

Dino Brumec • nedjelja, 12.02.2012.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 23. kola španjolskog prvenstva Espanyol je dočekao Zaragozu. S obzirom da se momčad iz Barcelone bori za europske utakmice u sljedećoj sezoni, a Zaragoza je usamljena na dnu ljestvice, činilo se da će ovo biti laka zadaća za Espanyol. Na kraju je Zaragoza dobrom igrom u drugom dijelu napravila iznenađenje i odnijela pobjedu.

Espanyol – Zaragoza 0:2 (0:0)

Espanyol: Casilla – Lopez, Rodriguez, Moreno, Didac, Forlin (Thievy), Romaric, Coutinho, Verdu, Weiss, Uche (Fonte)

Zaragoza: Roberto – Alvarez, Lanzaro, Da Silva, Obradović, Pinter, Apono, Luis Garcia (Ruben Micael), Lafita, Oriol (Zuculini), Postiga (Carlos)

U nedjelju se nastavilo 23. kolo španjolskog prvenstva, a prva utakmica dana bila je ona između Espanyola i Zaragoze. Bio je to susret petoplasirane momčadi prvenstva (Espanyol) i ekipe koja se nalazi uvjerljivo na posljednjem mjestu (Zaragoza). Razlika između ove dvije momčadi prije utakmice bila je čak 20 bodova i momčad iz Barcelone slovila je kao očigledan favorit.

U prvom dijelu nije baš bilo previše uzbuđenja do pred odlazak u svlačionice kada su domaćini napravili pritisak na obranu Zaragoze. U 39. minuti Coutinho pogađa vratnicu, a na loptu natrčava Kalu Uche i iz sjajne pozicije ne pogađa. Četiri minute kasnije Espanyol je imao još jednu odličnu šansu, ali ponovno Kalu Uche promašuje. Tako se na poluvrijeme otišlo početnim rezultatom.

U drugom dijelu gosti iz Zaragoze puno su bolje stajali na terenu. Za to su nagrađeni deset minuta nakon početka drugog poluvremena kada je Da Silva zabio pogodak za vodstvo gostiju 1:0. U 76. minuti Zaragoza je umalo povećala svoje vodstvo, ali je udarac Lanzara obranio vratar Espanyola Casilla. U sudačkoj nadoknadi Zaragoza je osigurala pobjedu pogotkom Carlosa koji je tako postavio konačnih 0:2.

U sljedećem kolu Espanyol ide u goste Getafeu koji se nalazi u sredini ljestvice i pokušat će pobjedom ojačati svoju poziciju u borbi za europska mjesta. Zaragoza će, s druge strane, dočekati Betis i pokušat će novom pobjedom ostati konkurentna u borbi za ostanak u najvišem razredu španjolskog nogometa.