Ante Dubravac • subota, 11.02.2012.

23. kolo španjolskog nogometnog prvenstva otvoreno je neočekivanim kiksom Barcelone koja je poražena na gostovanju kod Osasune s 3:2 čime je dala priliku Real Madridu da eventualnom pobjedom protiv Levantea pobjegne na deset bodova prednosti. U drugom susretu su Racing Santander i Atleticom Madrid odigrali bez pobjednika 0:0.

Nakon što su pobjedom 2:0 na Camp Nou protiv Valencije potvrdili prolazak u finala Kupa kralja nogometaši Barcelone vratili su se prvenstvenim obavezama na gostovanju kod devetoplasirane Osasune koja već pet susreta ne zna za pobjedu. Usporena igra Barcelone u prvom poluvremenu, ali i vrlo motivirani domaćini rezultirali su velikim iznenađenjem s kojim je najzadovoljniji Kraljevski klub.

Strateg gostiju Pep Guardiola utakmicu je odlučio započeti s mladim Alcantarom i Robertom dok su na klupi ostali Xavi, Iniesta i Fabregas. Nakon samo pet minuta igre domaćini su poveli. Raul Garcia je odlično proigrao Dejana Lekića koji je pobjegao svom čuvaru i smireno zabio za vodstvo 1:0.

Gosti su prvi put zaprijetili u desetoj minuti dalekometnim pokušajem Messija, ali domaći vratar Fernandez loptu je odbio u korner. U nastavku susreta Barcelona nikako nije uspijevala uspostaviti svoju igru, a bolju igru domaćini su još jednom naplatili u 22. minuti. Alvaro Cejudo je uputio prizeman centaršut s desne strane i u petercu pronašao Lekića, a Valdes je opet bio nemoćan.

Odličnu priliku za smanjenje vodstva imao je Messi u 28. minuti, ali nakon dobrog prodora završni udarac nije bio dovoljno dobar. Do kraja prvog poluvremena domaćini su bez većih problema odolijevali svim pokušajima Barcelone koja nikako nije mogla napraviti konstantan pritisak, pa se na odmor otišlo velikom prednošću Osasune.

Odmah na početku drugog dijela Guardiola je napravio dvije izmjene, ali umjesto ulaska najboljih igrača na terenu su se našli Cuenca i Tello. U 50. minuti iz daljine prijeti Messi, ali to je bio samo uvod u ono što je uslijedilo u idućem napadu. Cuenca je pronašao Sancheza, a on postigao svoj osmi pogodak u sezoni te vratio nadu svojoj momčadi da ipak može doći do velikog preokreta.

Međutim, u 56. minuti pogriješila je obrana Barcelone, lopta je došla do Garcije, a on je od vratnice pospremio u mrežu i vratio Osasuni prednost od dva pogotka. Poslije desetak minuta praznog hoda opet su zaprijetili gosti preko Tella, međutim bez rezultatske promjene. Dvadeset minuta prije kraja Guardiola je iz igre povukao i drugog stopera, a u igru je ušao Fabregas. Rizik mu se isplatio već u idućem napadu kada je Tello prevario svog čuvara i neobranjivo pogodio za 3:2.

U završnici susreta gledatelji na stadionu Reyno de Navarra su vidjeli otvorenu utakmicu u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike. Prvo su domaćini pogodili stativu, a zatim je Barcelona postigla pogodak za 3:3, međutim pomoćni sudac je signalizirao zaleđe. Gosti su pritiskali do posljednjeg trenutka, Osasuna je teško izlazila iz svog šesnaesterca, ali je ipak na kraju došla do velikog slavlja.

Vratnice spasile Racing

Ni šestu utakmicu u nizu koju je na klupi Atletico Madrida proveo Diego Simeone njegova momčad nije primila pogodak. Međutim sasvim je sigurno da su nogometaši Atletica od gostovanja kod Racinga očekivali više od osvajanja jednog boda. Iako su gotovo cijelu utakmicu proveli dominirajući gosti iz Madrida nisu uspjeli doći do pogotka koji bi im osigurao vrijedna tri boda u borbi za pozicije koje vode u Europu iduće sezone.

Domaćini su tijekom 90 minuta uputili samo jedan udarac u okvir gostujućih vrata, a posebno su teško živjeli početkom drugog poluvremena kada su u razmaku od samo pet minuta Diego i Falcao pogodili okvir gola. Isti je dvojac kreirao i veliku priliku u posljednjim trenucima susreta kada Diego puca iz daljine, a odbijenu loptu Falcao s nekoliko metara ne uspijeva pospremiti u mrežu već pogađa stativu.

U idućem kolu Atletico ide na novo gostovanje kod Sportinga dok će dok Racing očekuje borba protiv Real Madrida na Santiago Bernabeu.Fernandez

• Vugi712.02.2012. u 16:56
    Ako ti misliš da nema šanse, onda OK. Lijepa gesta Realu.
    Vugi7
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 16:56
    kaže messi curi,izvini,ne mogu da zabijem,,morat ćeš da zoveš xavija i iniestu
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 15:41
    evo vam k.... kako bi mamic reko,konacno da cigani su na dnu jer vrh nisu ni zasluzli!
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 14:09
    i Barca se neće raspast, očito nisi gledao utakmice bez Xavija, nego sudiš po rezultatu očigledno, kad se Xavi otić u mirovinu nadam se da će i dalje biti član Barce, kao trener možda ili pomočnik, jer mu Barca previše znači, cijelu karijeru je proveo u Barci i izjavio je jedanput : "Ne želim otići... [više na forumu]