Primera División, 23. kolo, 11.02.2012, 22:00 h
Real Betis 2:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Betis u sudačkoj nadoknadi do tri boda

Ante Dubravac • subota, 11.02.2012.

U posljednjem susretu subotnjeg programa 23. kola Primere nogometaši Betisa dočekali su na svom stadionu Athletic Bilbao. Domaćini su iskoristili brojčanu prednost i u sudačkoj nadoknadi došli do vrijedna tri boda.

BETIS - ATHLETIC BILBAO 2:1 (1:1)

Sevilla, Stadion - Benito Villamarin
Sudac: José Antonio Teixeira Vitienes
Strijelci: Castro 10', Nelson 90+1' / Martinez 23'

Betis: Casto, Perez, Paulao, Dorado, Nelson, Iriney, Sevilla (od 69. Pozuelo), Etxebarria, Molina (od 74. Santa Cruz), Montero (od 55. Pereira) i Castro.

Athletic Bilbao: Iraizoz, Aurtenetxe (od 90. Toquero), Amorebieta, Martinez, Iraola, Perez, Iturraspe, De Marcos, Muniain (od 69. Ekiza), Susaeta i Llorente.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga u desetoj minuti domaćini prelaze u vodstvo. Uz dosta sreće lopta je došla do Rubena Castra koji je lijepo pogodio suprotni kut nemoćnog vratara Iraizoz. Tek nakon dvadesetak minuta igre gosti su se pribrali i postali ravnopravan suparnik.

U 23. minuti Markel Susaeta je izveo korner s desne strane, u skoku je najviši Javier Martinez koji je neobranjivo zabio za 1:1. Već u idućem napadu iz daljine je pokušao Montero, ali Casto je obranio taj udarac.

Primljeni pogodak kao da je opet malo razbudio domaćine koji pokušavaju doći do vodstva, ali do pred sam kraj prvog poluvremena gledatelji na stadionu Benito Villamarin nisu vidjeli niti jednu veću opasnost za vratare. A onda u sudačkoj nadoknadi prvo Montero pogađa vratnicu da bi u idućem napadu i gosti zaprijetili iz daljine, ali se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

Kako su završili prvo tako su domaćini otvorili drugo poluvrijeme. Castro je izašao sam pred Iraizoza od kojeg se lopta odbija i pogađa vratnicu, a u nastavku akcije Sevilla pogađa mrežu, ali je pomoćni sudac signalizirao zaleđe pa rezultatske promjene nije bilo. U 62. minuti nakon kornera glavom pokušava Sevilla međutim lopta odlazi pokraj stative.

Dvije minute kasnije Martinez neoprezno zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton pa su gosti u posljednjih tridesetak minuta ušli s igračem manje. Unatoč brojčanoj prednosti Betis nije uspijevao doći do prave prilike sve do prve minute sudačke nadoknade kada Nelson prekrasnim udarcem s ruba šesnaesterca donosi svojoj momčadi veliko slavlje.

U idućem kolu Athletic dočekuje Malagu dok će Betis gostovati kod posljednjeplasirane Real Zaragoze.

• Obrisan korisnik12.02.2012. u 00:03
    bit ce jos svasta na dnu lige...zaragoza je 90%u drugoj ligi ovo ostalo sve otvoreno cak i nekoc hit prvenstva levante ce se morat pomucit da ostane u ligi...