Mišo Gulić • nedjelja, 12.02.2012.

Real Madrid je uvjerljivom pobjedom nad Levanteom, koji je čak imao i vodstvo, postavio okruglih 10 bodova prednosti koje nakon 23. kola ima nad najvećim rivalom Barcelonom. U nešto ranije odigranom susretu Villarreal je u vrlo zanimljivoj utakmici nadvisio Granadu i tako nastavio svoj niz nepobjedivosti koje se sada protegao na četiri susreta.

Nedjelja večer je donijela i dvije sjajne utakmice u okviru 23. kola Primere u kojima je viđeno pregršt sjajnih poteza, mnoštvo golova i pobjede Reala nad Levanteom, odnosno Villarreala u srazu s Granadom.

Real Madrid - Levante 4:2 (1:1)

Kraljevski klub je na najbolji mogući način iskoristio novi posrtaj Barcelone te slavljem nad Levanteom došao do 10 bodova prednosti i tako vrlo vjerojatno osigurao naslov prvaka Španjolske.

Levante je već nakon pet minuta igre šokirao Santiago Bernabeu i poveo golom Cabrala iz blizine, nakon što mu je Sergio Ramos pomalo nesretno servirao loptu pa je stoga nemoćan bio vratar Iker Casillas.

Gosti su na krilima odličnog početka jurnuli i po drugi gol, dok s druge strane domaći nisu nalazili lijeka vrlo pokretljivoj obrani gostiju. Prva opasna situacija pred golom Levantea dogodila se nakon 13. minuta igre, međutim Cristiano Ronaldo je bio sebičan ne uposlivši Benzemu koji je bio nečuvan i u kudikamo boljoj poziciji.

Kako je igra odmicala tako je pritisak Reala sve više rastao, pokušavali su Ronaldo, Coentrao i Benzema, međutim nedovoljno dobro za promjenu rezultata. Ključni trenutak prvog dijela, ali i utakmice, dogodio se u 43. minuti kada je Ibarra igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru za što je od glavnog suca utakmice nagrađen žutim kartonom, koji je bio i isključujući s obzirom da je prvog zaradio svega pet minuta prije.

Loptu je na bijelu točku namjestio Ronaldo, odapeo i tik pred odlazak na odmor svoju momčad potpuno vratio u igru poravnavši na 1:1.

Svega pet minuta igre u nastavku je bio potrebno Realu da zabije i vodeći pogodak. Naime, Higuain je sjajno prošao po desnoj strani te idealno pronašao Ronalda koji svojim drugim golom u očaj baca gostujućeg vratara Munuu.

U 57. minuti Ronaldo je nakon sjajne solo akcije neobranjivo pogodio za 3:1, postigavši tako i hattrick, čime je dodatno pobjegao Leu Messiju u poretku najboljih strijelaca. Samo šest minuta bilo je dovoljno Levanteu za odgovor i vraćanje nade u povoljan rezultat, a strijelac nakon vrlo dobre akcije je bio Kone.

Briljantnih 20 minuta u nastavku je okrunio Benzema prekrasnim zgoditkom za 4:2, dok se u ulozi asistenta našao sveprisutni Cristiano Ronaldo koji nekoliko minuta potom bio u velikoj prilici za postići i četvrti gol, međutim ovaj put je sreća spasila goste. Jednako blizu, ako ne i bliže, bio je i Özil u narednom napadu, no i njega su milimetri dijelili od postizanja zgoditka.

Levante je u tim trenutcima djelovao potpuno izgubljeno, bez ideje kako organizirati suvisliji napad, a u tome im je zasigurno "pomogao" i Real koji nije odustajao od nauma za "petardom" proslavi veliku prednost nad Barcelonom. Ipak, do kraja nije bilo većih uzbuđenja, a vrijedi istaknuti da je u 86. minuti Levante ostao i s još jednim igračem manje, naime drugi žuti zaradio je strijelac vodećeg gola Cabral.

Villarreal - Granada 3:1 (1:0)

Villarreal je u dvoboj s Granadom ušao s nizom od tri utakmice u kojima nije poražen, od čega je dvije dobio, dok je u vrlo dobroj formi bila i Granada koja je bila u seriji od dvije uzastopne pobjede. Nakon izuzetno dinamične i zanimljive utakmice na kraju je slavila domaća momčad, a tom pobjedom je i preskočila svog večerašnjeg suparnika.

Bolji i konkretniji početak domaćih je nagrađen već u 16. minuti susreta kada je Marcos Ruben, na dodavanje Cania, loptu smjestio iza leđa vratara Cesara. Do odlaska na odmor Granada je priprijetila preko Rica i Beniteza, no s druge strane niti domaćin nije ostao "dužan" jer je u nekoliko navrata Nilmar dobro zagrijao ruke gostujućeg čuvara mreže.

Nakon pet minuta igre u nastavku Martins je krasno pronašao Lopeza koji golom za 1:1 stvari vraća stvari na početak. Iako se tada očekivao pritisak domaćih, dogodilo se suprotno pa se igra preselila na domaću polovicu, s nekoliko vrlo dobrih pokušaja na vrata Lopeza.

No, dok su gosti napadali, na drugoj strani domaći su bili konkretniji te u 64. minuti, golom Valera, ponovno došli do prednosti. Da nevolja nikad ne dođe sama potvrdio je i vratar Cesar koji je loptu poslao u vlastitu mrežu i tako, pokazalo se, postavio konačnih 3:1 u korist Villarreala.

• Obrisan korisnik13.02.2012. u 20:11
    problem navijaca barcelone koji komentiraju sada na ovu temu je taj sto su navijaci toga kluba postali u zadnjih nekoliko godina i zato se nemogu naviknuti na to da real ovoliko bjezi barceloni. misljenja sam da ti isti pogledaju sazetak od 3-5 minuta na youtube-u i misle da su shvatili sta se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.02.2012. u 15:44
    ma dobro ne razumijem se previse u te nagrade,ali bitno je ono sa sam mislio rec sa time sa sam napisao,a vidim da i ti i ostali znate o cemu pricam ;))Hala Madrid!! :))
  • Obrisan korisnik13.02.2012. u 15:33
    samo cu reci ovim barcelonistima koji igraju samo protiv reala, cijelu sezonu zive za jednu jedinu utakmicu, a u ovim ostalim ne mogu meda...zato se ovo i dogodilo...ne mogu odmarati sastav 365 dana u godini i cekati el clasica...
  • Obrisan korisnik13.02.2012. u 15:21
    Allen76: koji si ti panj, nedami se s takvima raspravljat. Xavi the mastermind: Ali moram reci da ima previse "Umjetnih navijaca Barce koji su poceli za nju navijati od vremena Ronaldinha, 2009. i sl. a naravno nisam jedan od njih, takvi mi se najvise gade Slažem se! master joda: da to i mene... [više na forumu]