Valenciji tri boda protiv Gijona

Bojan Meštrović • nedjelja, 12.02.2012.

Nakon što je u prvoj utakmici dana Zaragoza slavila kod Espanyola, poslijepodnevni raspored donio je tri utakmice, a u sve tri slavile su domaće momčadi...

Valencia lagano do slavlja

Valencia je nakon tri uzastopna remija uspjela doći do pobjede. Momčad s Mestalle slavila je protiv predzadnjeg Sporting iz Gijona i učvrstila svoju treću poziciju na ljestvici Primere.

Domaćini su od samog početka imali potpunu kontrolu nad utakmicom, ali prvu ozbiljniju priliku složili su tek u 19. minuti. Feghouli je ubacio na pet-šest metara, ali Aduriz je bio neprecizan i lopta je završila iznad gola.

Nakon nešto više od pol sata igre, Valencia je došla do vodstva. Mathieu je ubacio s lijeve strane i pronašao samog Feghoulija, a on je s vrha šesnaesterca iz voleja lijevom nogom sjajno pogodio za 1:0. Bio mu je to četvrti pogodak u sezoni. Do poluvremena je još Soldado imao priliku, ali umjesto da puca, odlučio se za ubacivanje u sredinu kaznenog prostora, a taj pokušaj su gosti lagano zaustavili.

I u drugom dijelu apsolutnu premoć na terenu imali su domaćini. Poslije kornera u 52. minuti, Soldado je imao odličnu priliku, no propustio je povećati vodstvo Valencije udarcem koji je završio visoko iznad gola.

Dvije minute kasnije, Costa je fenomenalno pucao iz voleja s dvadesetak metara, a Sportingov vratar Juan Pablo jednako dobro reagirao i obranio udarac. Lopta se ipak ponovno odbila do Coste koji je uposlio Aduriza na samo nekoliko metara, no on je, kao i u prvom dijelu, ponovno pucao preko gola.

Valencia je u 73. minuti na vrlo sretan način udvostručila vodstvo. Feghouli je loše pucao, lopta bi vrlo vjerojatno otišla u aut, ali branič Sportinga Botia ju je slučajno skrenuo u svoju mrežu.

Jedinu pravu priliku za goste imao je pet minuta prije kraja Barral, ali udarcem iz slobodnjaka ipak nije uspio nadmudriti Valencijina čuvara mreže Guaitu. U sudačkoj nadoknadi domaćini su postigli još dva gola. Oba puta je strijelac bio Jonas, prvo glavom na Ramijev ubačaj, a zatim i nogom na dodavanje Soldada.

Završilo je rezultatom 4:0, a hrvatski napadač Mate Bilić je za goste odigrao posljednjih petnaestak minuta utakmice i istaknuo se s nekoliko driblinga.

Valencia - Sporting Gijon 4:0 by FootballKing1992

Pobjede Malage i Vallecana

Mallorca je odlično otvorila susret u Malagi i već u četvrtoj minuti sjajnim udarcem Michaela Pereire s tridesetak metara došla do vodstva. Gosti se ipak nisu predugo veselili jer je sedam minuta kasnije Fernandez nakon odbijanca poravnao rezultat.

U nastavku su domaćini s nova dva gola potpuno preokrenuli utakmicu. U 55. minuti je strijelac bio Toulalan udarcem s vrha šesnaesterca, a dvadeset minuta prije kraja Rondon je na asistenciju Sancheza lagano poentirao za konačnih 3:1. Malaga se pobjedom bodovno izjednačila sa šestoplasiranim Atleticom iz Madrida i vrlo je blizu pozicijama koje vode u Europu.

Vallecano se prije dva kola nalazio u zoni ispadanja, a sada je s dvije uzastopne pobjede skočio čak na deseto mjesto. Danas je nastradala momčad Getafea rezultatom 2:0. Prvi gol i svoj 11. u sezoni postigao je odlični veznjak Michu u 34. minuti. Nakon što su gosti ostali s igračem manje zbog crvenog kartona Michelu, Costa je na asistenciju Moville zabio drugi gol u 64. minuti. Getafeu je ovo bio drugi uzastopni poraz u prvenstvu te se sada nalazi na 11. poziciji.

• Obrisan korisnik12.02.2012. u 21:34
    napokon pobjeda... a već sam mislio da će nas svi oni ziceri promašeni na 1-0 doći glave... AMUNT!