Nice i PSG miroljubivo

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 12.02.2012.

U dva preostala nedjeljna dvoboja 23. kola Ligue 1, Nice je na svom Municipal du Rayu ugostila Paris Saint-Germain, a Toulouse je docekao Saint-Etienne nakon prošlotjednog poraza od Bordeauxa.

Momcad Carla Ancelottija prije ovog susreta bila je bodovno izjednacena s glavnim konkurentom na vrhu, Montpellierom, i trebala je bod(ove) kako bi ostala sama na celu ljestvice. Vec u trecoj minuti susreta Gameiro je propustio dobru priliku nakon što ga je petom proigrao Nene. Milan Biševac uputio je opasan udarac u 17. minuti, ali je domaci vratar Ospina bio na visini zadatka.

U drugom dijelu su domacini stvarali prilike preko Monzona i Mouniera, ali bez uspjeha. Trener Nice, Rene Marsiglia, bio je zadovoljan remijem protiv lidera, a njegova je momcad ovim bodom dno ljestvice prepustila Sochauxu, koji, doduše, ima utakmicu manje.

Saint-Etienne je gostovao kod Toulousea i nadao se pozitivnom rezultatu nakon katastrofalnog poraza od Lillea 3:0 prošlog tjedna. Devaux je u 14. minuti bio blizu pogotka za Toulouse, a minutu kasnije s druge strane opasan je bio Bakary Sako, ali mreža se nije zatresla. Prije odlaska na odmor, Paulo Machado je propustio dovesti domacine u vodstvo nakon odlicne akcije.

Gosti su pokazali vecu želju za pobjedom i to se isplatilo u 71. minuti susreta. Pierre-Emerick Aubemayang postigao je pobjedonosni pogodak za Zelene, i tako na najbolji moguci nacin nastavio sa klupskim obavezama nakon povratka sa Africkog kupa nacija, gdje je nastupao za reprezentaciju Gabona.

Saint-Etienne je tako na ljestvici prestigao Toulouse, a ekipa Christophea Gaitiera u sljedecem ce docekati Rennes, dok Toulouse gostuje kod Nancyja.