Evian 2:0 Marseille
Marseille

Leroy produbio krizu Marseillea

Lovro Štrbinić • utorak, 06.03.2012.

Nogometaši Eviana slavili su u zaostaloj utakmici 23. kola francuskog nogometnog prvenstva. Za pobjedu su bila dovoljna dva pogotka Leroya u prvom dijelu dvoboja, a novi poraz dodatni je razlog za brigu Didiera Deschampsa...

Sredinom veljače odigrano je 23. kolo Le Championnata, s izuzetkom utakmice između Eviana i Marseillea. Tjedan bez europskih i Kup obaveza bio je idealna prilika da se odradi taj "zaostatak", nakon čega više razloga za zadovoljstvo imaju igrači Eviana.

U susret su ušli s 12. mjesta i devet bodova manje od osmoplasiranog Marseillea, te s namjerom da taj zaostatak smanje. Početak utakmice donio je nekoliko pokušaja na obje strane, a nakon uvodnih desetak minuta počele su se događati bitne stvari.

Prvo je u 15. minuti Jerome Leroy iskoristio loptu koju je poslao Sagbo i zabio za prednost domaćina, a sedam minuta poslije isti je igrač podebljao svoj golegeterski učinak. Zabio je Leroy za 2:0 i nastavio tako dobru domaću formu Eviana koji nije izgubio posljednjih šest susreta pred svojim navijačima.

Gosti su nakon ovog dolaska u rezultatski zaostatak pokušali vratiti utakmicu u ravnotežu, ali bez uspjeha. Štoviše, moglo se dogoditi i da prednost domaćina postane izraženija.

Krajem utakmice bili su nešto češći napadi kluba s Velodromea, ali rezultat se nije mijenjao i Marseille je nastavio svoju krizu u domaćem prvenstvu. Posljednjih pet utakmica ne znaju za pobjedu i mjesta koja vode u europska natjecanja čine se sve teže dohvatljivima. S druge strane, Evian nakon ovog dvoboja ima nešto manje briga u borbi za ostanak.