Lille 4:5 Bordeaux
Bordeaux

Bordeaux u golijadi nadvisio Lille

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 12.02.2012.

U 23. kolu francuskog prvenstva, Lille je na svom Stade Lille Metropoleu dočekao Bordeaux. Uzbuđenja i golova nije nedostajalo, a kao uspješniji pokazali su se gosti, koji su neporaženi u posljednja četiri susreta.

Rudi Garcia nadao se pobjedi svoje momčadi, kako bi isprao gorak okus ispadanja iz Kupa protiv Valenciennesa prije četiri dana. Žirondinci su ispali iz svih natjecanja ove sezone, a trener Francis Gillot naglasio je kako vjeruje da uz maksimalan fokus njegova ekipa može dostići mjesto koje vodi u Europsku ligu na jesen.

Gosti su krenuli vrlo agresivno te poveli već u drugoj minuti. Bivši igrač Lillea, Ludovic Obraniak uputio je udarac s desne strane kojeg brani Landreau, ali na odbijenu loptu natrčava Nicolas Maurice-Belay i sprema je u mrežu za 0:1.

Na izjednačenje domaći navijači nisu dugo čekali. Nakon kornera Ria Mavube u osmoj minuti susreta, najviši u skoku je David Rozehnal, čiji udarac glavom prvo brani Carrasso i odbija je ravno na nogu češkog braniča, koji drugu priliku ne propušta te izjednačuje rezultat.

U 17. minuti sjajna akcija Žirondinaca, strijelac Maurice-Belay s lijeve strane pronalazi Yoana Gouffrana, koji ju vraća za Obraniaka. Poljski veznjak silovitim udarcem s 18 metara šalje loptu u donji desni kut Landreauove mreže i dovodi goste u vodstvo. Na odmor se otišlo s prednošću gostiju od 2:1.

Odlični Maurice-Belay ukrao je loptu Florentu Balmontu u 50. minuti i sjurio se prema Landreauovom golu. Francuz se pokazao prebrzim za obranu Lillea i mirno plasirao loptu u mrežu za vodstvo Bordeauxa od 3:1. Novom greškom, ovoga puta Hazardovom, domaćini su dopustili Plašilu da mirno asistira Gouffranu za četvrti pogodak Žirondinaca u 60. minuti susreta.

Belgijanac se iskupio za svoju grešku pet minuta kasnije, postigavši predivan pogodak iz slobodnog udarca, a na preokret je "zamirisalo" u 75. minuti, kada je Debuchy sjajnim volejem smanjio na 4:3.

Nolan Roux nastavio je sa svojom sjajnom formom otkako je stigao u Lille ove zime iz Bresta, i u 90. minuti izjednačio rezultat na sveopću radost promrzlih domaćih navijača. No, gledatelje je u drugoj minuti sudačke nadoknade utišao odlični Ludovic Obraniak te postavio konačnih 5:4 za Bordeaux. Gillotovi nogometaši su tako na ljestvici pretekli Saint-Etienne na osmom mjestu i približili se trećeplasiranom Lilleu na samo šest bodova, a Rudiju Garciji nakon ovog poraza sve više izmiče obrana naslova prvaka.

Lille-Bordeaux 4-5, tous les buts by ChezLesGirondins